اشرف غنی از مردم عذرخواهی کند؛ انتقاد مجلس افغانستان از دیدارهای بگرام

به گزارش مجله نازلارا، مجلس افغانستان با تاکید به تقدیر از رفتار رئیس جمهور سابق افغانستان در مقابل اوباما اظهارداشت که اشرف غنی از مردم این کشور به خاطر عملکردش در دیدار ترامپ از بگرام عذرخواهی کند.

اشرف غنی از مردم عذرخواهی کند؛ انتقاد مجلس افغانستان از دیدارهای بگرام

به گزارش دفتر منطقه ای مجله نازلارا، اعضای مجلس افغانستان در صحن علنی مجلس از ملاقات اشرف غنی در پایگاه نظامیان آمریکایی در بگرام و سفر اعلام نشده دونالد ترامپ انتقاد کردند.

آنها بر این باورند که حضور اشرف غنی در پایگاه نظامی بگرام برای ملاقات با ترامپ استقلال افغانستان را زیر سوال برده و توهینی به مردم این کشور است.

بر همین اساس کنندگان مردم افغانستان در مجلس این کشور از غنی خواستند تا به دلیل نادیده دریافت استقلال افغانستان و خدشه به احساسات مردم عذرخواهی کند.

همچنین اعضای مجلس افغانستان خاطرنشان کردند که از اقدام حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان در سال 2014 و نپذیرفتن ملاقات با باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در پایگاه نظامی بگرام باید تقدیر شود.

بلقیس روشن کننده ولایت فراه در این باره گفت: استقلال افغانستان تنها یک حرف است و ترامپ با غنی به شکلی برخورد می کند که گویی با یکی از فرمانداران خود روبرو است.

وی تأکید کرد: آمریکایی ها برای ورود به افغانستان نیازی به ویزا نمی بینند و در هر لحظه ای که بخواهند وارد این کشور می شوند و مقامات سیاسی مارا احضار می کنند، این دیگر چه استقلالی است؟

کننده مردم فراه از مردم افغانستان خواست دیگر مشغول بازی های انتخاباتی نباشند زیرا به گفته وی رئیس جمهور این کشور از سوی آمریکا انتخاب خواهد شد.

پنجشنبه شب هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور افغانستان در سفری از پیش اعلام نشده وارد پایگاه هوایی نظامیان آمریکایی در بگرام شد و اشرف غنی رئیس جمهور و اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع افغانستان به ملاقات وی رفتند.

این اقدامات با واکنش های شدیدی از سوی مردم افغانستان در جامعه و فضای مجازی همراه بود و به باور مردم حاکمیت ملی افغانستان توسط ترامپ عمدا نقض شده و با این کشور به عنوان یک مستعمره رفتار می شود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 74

به "اشرف غنی از مردم عذرخواهی کند؛ انتقاد مجلس افغانستان از دیدارهای بگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی از مردم عذرخواهی کند؛ انتقاد مجلس افغانستان از دیدارهای بگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید