افشای تداوم یاری تسلیحاتی آمریکا به داعش در غرب عراق

به گزارش مجله نازلارا، سازمان الحشد الشعبی عراق از تداوم یاری تسلیحاتی آمریکا به داعش در مناطق غربی این کشور به وسیله پایگاه های نظامی موجود در این مناطق اطلاع داد.

افشای تداوم یاری تسلیحاتی آمریکا به داعش در غرب عراق

به گزارش گروه بین الملل مجله نازلارا، یک مقام مطلع در الحشد الشعبی عراق، امروز (دوشنبه - 23 دسامبر) از تداوم یاری های تسلیحاتی آمریکا به عناصر داعش در مناطق غربی عراق و به طور تعیین در کوه های مکحول و جزیره الحضر اطلاع داد.

این منبع مطلع در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومة گفت: آمریکایی ها از پایگاه های نظامی خود در منطقه غربی سوء استفاده می نمایند و با ترسیم مرزی در اطراف آن، مانع نزدیک شدن هر شخصی به این پایگاه ها می شوند و اغلب تعقیب وگریزهای الحشد الشعبی علیه گروه های تروریستی در نهایت در همین مرزهای ترسیمی اطراف پایگاه های آمریکایی متوقف می گردد.

وی اضافه کرد: نیروهای الحشد الشعبی در صورت عبور از این مناطق و مرزهای ترسیمی، با مقابله و درگیری مسلحانه نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه غربی عراق روبرو می شوند.

به گفته این منبع، نیروهای آمریکایی به عناصر داعش در کوه های مکحول یاری می نمایند و هنوز این یاری های از پایگاه های آمریکایی به این عناصر ارسال می گردد. الحشد الشعبی در یکی از حملاتش به جزیره الحضر، سلاح های آمریکایی در دست عناصر داعش را ضبط نموده که یاری تسلیحاتی آمریکایی ها به داعش علیه نیروهای الحشد را ثابت می نماید.

در جریان مبارزه نیروهای مشترک عراقی با داعش و پیش از شکست این گروه تروریستی، بارها گزارش هایی درباره محموله های تسلیحاتی که آمریکایی ها به دست داعش می رساندند، منتشر شد و اکنون نیز، در حالی که تنها هسته هایی خاموش از این گروه تروریستی در بعضی مناطق عراق، در حال فعالیت هستند، هنوز آمریکا از همین شیوه برای تقویت تروریست ها بهره می برد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 144

به "افشای تداوم یاری تسلیحاتی آمریکا به داعش در غرب عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای تداوم یاری تسلیحاتی آمریکا به داعش در غرب عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید