سال جاری تصادفات جاده ای در آذربایجان غربی 11درصد رشد داشت

به گزارش مجله نازلارا، خبرنگاران/آذربایجان غربی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از افزایش 11 درصدی تصادفات جاده ای طی سالجاری در استان اطلاع داد.

سال جاری تصادفات جاده ای در آذربایجان غربی 11درصد رشد داشت

برای سفری دلچسب با تور باکو اردیبهشت همراه شوید و شهر زیبای باکو را ملاقات کنید و با فرهنگ مردم خونگرم آذربایجان آشنا شوی و مسافرتی دل انگیز را سپری کنید.

فروغ فاریابی امروز 24 دی ماه در دومین جلسه ایمنی راههای آذربایجان غربی که در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید،بابیان اینکه طی امسال نزدیک به 11 درصد افزایش تصادفات جاده ای داشتیم که بیشترین تصادفات در حوزه میاندوآب اتفاق افتاده است اظهار کرد: در مورد این فرایند صعودی تصادفات باید افزایش تردد و ترافیک در محورهای ارتباطی استان نیز لحاظ گردد.

وی در مورد پیک ساعات تصادفات جاده ای اظهار کرد: بیشتر تصادفات جاده ای طی ساعت 6 الی 8 بعداز ظهر و رزوهای پنجشنبه، آدینه و شنبه اتفاق افتاده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با تاکید بر جنبه اجتماعی و انگیزش های اجتماعی تاثیرگذار بر کاهش تصادفات جاده ای اعلام کرد: همیشه در بحث ایمنی و کاهش حوادث به موضوعات سخت افزاری مانند احداث جاده، نصب علایم و امداد نجات پرداخته شده اما عامل انسانی و ارتقاء فرهنگ ایمنی و رفتارسازی در این ارتباط، مهمترین مولفه برای کاهش تصادفات و تلفات محسوب می گردد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: برای ارتقاء ایمنی باید علاوه بر بهره مندی از ظرفیت های اجرایی دستگاههای ذیربط همچون امداد، کنترل، نظارت و ساخت و ساز باید از مشارکت های مردمی و فکر و ایده آنان نیز استفاده و برای فرهنگ سازی و ارتقاء ابتدا باید نسبت به تدوین یک برنامه مدون اقدام و سپس به اعتبار لازم جهت استارت برنامه ارائه شده پرداخت.

به گزارش خبرنگاران، فاریابی از تاثیرگذاری برنامه های آموزش ترافیکی بر فرهنگ سازی ترافیکی توسط آموزش و پرورش موثر دانست و اعلام کرد: خلاء فرهنگ سازی ایمنی در آموزش و پرورش محرز بوده و باید به عنوان واحد درسی در مدارس تدریس گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 163

به "سال جاری تصادفات جاده ای در آذربایجان غربی 11درصد رشد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری تصادفات جاده ای در آذربایجان غربی 11درصد رشد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید