تاثیر اکسیژناسیون خون در بهبود بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-19

به گزارش مجله نازلارا، نتایج یک آنالیز در آمریکا نشان میدهد: اکسیژناسیون خون به بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-19 یاری میکند.

تاثیر اکسیژناسیون خون در بهبود بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-19

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، درمان اکسیژناسیون خون به بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-19 که در بیمارستان بستری شده اند، یاری میکند تا بهبود پیدا نموده بدون آنکه با عوارض جانبی یا پیامد های طولانی مدت همراه باشد.

آنالیز ها نشان میدهد: تقریبا حدود 70 درصد از بیمارانی که با این روش موسوم به اکسیژناسیون غشایی برون پیکری یا ECMO تحت درمان قرار گرفته اند از بیمارستان مرخص شده و بیش از 90 درصد آنان سه ماه بعد در خانه بهبود پیدا نموده اند.

علاوه بر این، بیش از 16 درصد آنان سه ماه پس از ترخیص از بیمارستان توانسته اند فعالیت روزمره و کاری خود را داشته باشند.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: این درصد ها مشابه با درصد های استفاده از دستگاه اکسیژن ساز برای یاری به تنفس بیماران مبتلا به بیماری های ریوی از جمله کووید-19 است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، این یافته ها نشان می دهد که اکسیژن رسانی به خون ممکن است در درمان بیماران مبتلا به نوع شدید بیماری ناشی از کروناویروس که در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان یا ICU بستری میشوند، مفید باشد و در مقایسه با دستگاه های تنفس مصنوعی خطر بیشتری برای بیمار ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1065

به "تاثیر اکسیژناسیون خون در بهبود بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر اکسیژناسیون خون در بهبود بیماران مبتلا به نوع شدید کووید-19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید