تاکید کمیته المپیک به کمیسیون ورزشکاران برای انجام انتخابات داخلی

به گزارش مجله نازلارا، کمیسیون ورزشکاران و فعالیت های کُند آن نقدها زیادی را نسبت به این کمیسیونِ کمیته ملی المپیک وارد کرده است. موضوعی که در گزارش روز شنبه خبرنگاران با عنوان دو قهرمان پست گرفتند و تمام / کمیسیونِ تعطیل ورزشکاران در آستانه انحلال نیز به آن پرداخته شد.

تاکید کمیته المپیک به کمیسیون ورزشکاران برای انجام انتخابات داخلی

یکی از موضوعات انتقادی پیرامون کمیسیون ورزشکاران ادامه فعالیت صاحبان کرسی های اصلی آن با وجود اتمام دوره است. طبق آئین نامه مصوب برای کمیسیون ورزشکاران، متصدی پستی مانند ریاست که با رأی گیری داخلی میان 15 عضو این کمیسیون منصوب می شود، برای مدت یک سال فعالیت خواهد داشت اما از دوره ریاست آرش میراسماعیلی بیش از یک سال می گذرد اما وی همچنان بر سر کار است.

در همین رابطه طاهره طاهریان نایب رئیس کمیته ملی المپیک و مسئول هماهنگی کمیسیون ها تاکید دارد که رأی گیری و برگزاری هرچه زودتر آن موضوعی است که از طرف کمیته به کمیسیون ورزشکاران تذکر داده شده است.

وی در مصاحبه با مجله نازلارا گفت: از آنجا که کمیسیون ورزشکاران متشکل از ورزشکاران صاحب فکر و منتخب است، این انتظار وجود دارد که خیلی فعال تر از این باشد اما این به معنای رکود این کمیسیون نیست.

طاهریان با یادآوری اینکه بعد از برگزاری انتخابات برای معین ترکیب کمیسیون ورزشکاران، متصدیان پست های اصلی آن با رأی گیری میان اعضا معین شدند، گفت: دوره این افراد تمام شده و باید با برگزاری رأی گیری داخلی مجدد در مورد آنها معین تکلیف شود. شاید به همین دلیل است که طی ماه های گذشته فعالیت های کمیسیون ورزشکاران کمتر شده است.

نایب رئیس کمیته ملی المپیک در واکنش به اینکه چرا با وجود گذشت چندماه هنوز رأی گیری لازم برای معین رئیس، نایب رئیس و … در کمیسیون ورزشکاران انجام نشده است؟، گفت: شرایط کمیسیون ورزشکاران با دیگر کمیسیون ها متفاوت است. در همه کمیسیون ها رئیس با پیشنهاد رئیس کمیته و تصویب در هیأت اجرایی معین می شود و شخص رئیس هم اقدام به معرفی اعضا می کند. اما کمیسیون ورزشکاران که خاص تر از دیگر کمیسیون ها است با رأی گیری این مراحل را پشت سر می گذارد.

وی اضافه نمود: برای رأی گیری داخلی میان اعضای کمیسیون ورزشکاران باید نشست آنها برگزار شود. این نشست ها زمانی قانونی و قابل استناد است که به لحاظ حضور اعضا به حد نصاب لازم برسد. در بسیاری مواقع ورزشکاران به دلیل حضور در مسابقه یا اردو شرایط شرکت در نشست کمیسیون را ندارند. این مسئله در برگزار نشدن متوالی نشست های کمیسیون ورزشکاران بی تأثیر نبوده است.

طاهریان شرح داد: در هر صورت از طرف کمیته ملی المپیک این موضوع به کمیسیون ورزشکاران تذکر داده شده که رأی گیری داخلی برای معین تکلیف پست های آن را هرچه زودتر برگزار کنند. خود من در نشستی که با هادی ساعی (عضو کمیسیون ورزشکاران و کننده این کمیسیون در هیأت اجرایی) داشتم، این موضوع را خیلی جدی متذکر شدم.

مسئول هماهنگی کمیسیون ها در کمیته ملی المپیک تاکید کرد: در اولین فرصت باید این رأی گیری انجام شود. من هم پیگیری های تکمیلی را خواهم داشت تا هرچه زودتر نشست کمیسیون ورزشکاران با حد نصاب حضور اعضا برگزار شده و این رأی گیری انجام شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 169

به "تاکید کمیته المپیک به کمیسیون ورزشکاران برای انجام انتخابات داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید کمیته المپیک به کمیسیون ورزشکاران برای انجام انتخابات داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید