تماس تلفنی مکرون با رئیس جمهوری الجزایر برای همکاری

به گزارش مجله نازلارا، روسای جمهور الجزایر و فرانسه در تماسی تلفنی در خصوص استمرار هماهنگی ها جهت پیشبرد همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف و نزدیک سازی رویکردهایشان درباره مسایل مختلف توافق کردند.

تماس تلفنی مکرون با رئیس جمهوری الجزایر برای همکاری

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، دفتر ریاست جمهوری الجزایر در بیانیه ای اظهار داشت، عبد المجید تبون، رئیس جمهور این کشور تماس تلفنی از طرف امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود داشت و در این گفتگوی تلفنی دو طرف افق های توسعه روابط دو جانبه را آنالیز کردند.

تبون و ماکرون در ادامه نیز درباره استمرار هماهنگی های دو کشور جهت پیشبرد همکاری هایشان در زمینه های مختلف و نزدیک سازی روینمودها درباره مسایل مختلف توافق کردند.

این دومین تماس تلفنی تبون و ماکرون در کمتر از یک ماه گذشته و سومین گفتگوی تلفنی آن دو از تاریخ 19 دسامبر گذشته محسوب می گردد.

دو روز پیش از این، تبون در سخنانی برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام و صدور حکم عفو برای افراد بازداشت شده در اعتراضات را چند روز پیش از دومین سالگرد شروع آن، اظهار داشت.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی دفتر ریاست جمهوری الجزایر، در تماس تلفنی که این دو در تاریخ 24 ژانویه با یکدیگر داشتند، ماکرون تمایل خود برای از سرگیری همکاری ها با الجزایر در پرونده های مهم مشترک را اظهار داشت.

از جمله مسایل مهم و دارای اولویت میان فرانسه و الجزایر طرح آشتی میان دو کشور درباره استعمار فرانسه و جنگ استقلال الجزایر در سال های 1954تا 1962 است.

رئیس جمهور الجزایر هنوز نسبت به گزارشی که یک ماه قبل یک مورخ فرانسوی به درخواست مکرون درباره موضوع آشتی منتشر کرد، موضعگیری نداشته است.

ماکرون تعهد داده بود گام هایی را در راستای آشتی میان دو کشور درباره این موضوع بردارد اما تا این لحظه از عذرخواهی که الجزایر خواهان آن شده، خودداری نموده است.

گزارش یاد شده واکنش های متفاوتی در الجزایر داشت، عمار بلحمیر، سخنگوی دولت الجزایر نیز آن را غیر واقعی و پایین تر از حد انتظار دانست.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 935

به "تماس تلفنی مکرون با رئیس جمهوری الجزایر برای همکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماس تلفنی مکرون با رئیس جمهوری الجزایر برای همکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید