توصیه ضد کرونایی رییس اورژانس کشور به مردم

به گزارش مجله نازلارا، رییس اورژانس کشور با اشاره به بعضی اقدامات اورژانس پیش بیمارستانی در حوزه کرونا، تاکید نمود: اصلا نباید ترس مردم از کرونا از بین برود، بلکه باید روزبروز اهمیت بیشتری به رعایت بهداشت در این شرایط بدهند.

توصیه ضد کرونایی رییس اورژانس کشور به مردم

به گزارش مجله نازلارا، دکتر پیرحسین کولیوند در مصاحبه با ایسنا درباره اقدامات اورژانس کشور در حوزه مقابله با کرونا، گفت: تیم های عملیات ویژه اورژانس کشور همچنان اقدامات مربوط به انتقال بیماران کرونایی را در صورت احتیاج انجام می دهند. علاوه بر این کل کارکنان اورژانس کشور، کار خدمات فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی را نیز در این شرایط انجام می دهند.

وی با بیان اینکه 400 تیم عملیات ویژه در کشور وجود دارد که هر تیم از تعداد قابل توجهی از تکنیسین های آموزش دیده تشکیل شده است، اضافه نمود: بنابراین نه تنها اقدامات مان در حوزه کرونا کاهش پیدا ننموده، بلکه تیم های عملیات ویژه اورژانس همچنان فعال هستند و اقداماتشان تا زمانی که شرایط کاملا عادی نشود، همچنان ادامه دارد.

کولیوند ادامه داد: آمبولانس های تیم های عملیات ویژه نیز مجهزتر است. در عین حال بالگردهای اورژانس نیز برای ارائه خدمات احتمالی در حوزه کرونا آماده هستند، البته تا به امروز احتیاجی به فعالیت آن ها نداشتیم اما اگر احتیاج باشد آمادگی استفاده از بالگردها را برای انتقال کرونایی ها از مناطق دورافتاده داریم. زیرا هم شرایط ضدعفونی آن وجود دارد و هم می توان از آن ها استفاده کرد، اما تا به امروز این خدمت مورد احتیاج نبوده است؛ چراکه در همه جای کشور امکانات برای درمان بیماران کرونایی مهیا است.

نباید ترس مردم از کرونا از بین برود

رییس اورژانس کشور که چندی پیش به کرونا مبتلا شده بود و در حال حاضر بهبود یافته است، بااشاره خطر عادی شدن کرونا برای مردم، گفت: توصیه ام به مردم این است که مردم تا جایی که می توانند نسبت به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی دقت نموده و مسائل بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمایند و به بحث بهداشت و سلامت شان اهمیت دهند تا گرفتار بیماری نشوند.

کولیوند گفت: هرچه بیشتر در حوزه پیشگیری اقدام کنیم و بیشتر به این حوزه اهمیت دهیم، مطمئنا ضمانت برای حفظ سلامت مان بیشتر است. اصلا نباید ترس مردم از کرونا از بین برود، بلکه باید روز به روز اهمیت بیشتری به رعایت بهداشت در این شرایط بدهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 486

به "توصیه ضد کرونایی رییس اورژانس کشور به مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه ضد کرونایی رییس اورژانس کشور به مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید