خبرنگاران سفارت ایران در کویت: پیگیر بهبود شرایط ایرانیان در قرنطینه هستیم

به گزارش مجله نازلارا، تهران-خبرنگاران- سفارت ایران در کویت اعلام کرد: سفارت پیگیر بهبود شرایط ایرانیان قرنطینه شده در کویت است و این افراد به مکان مناسب تری منتقل خواهند شد.

خبرنگاران سفارت ایران در کویت: پیگیر بهبود شرایط ایرانیان در قرنطینه هستیم

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت، روز یکشنبه در اطلاعیه ای نوشت: با توجه به انتشار گسترده کلیپ یکی از هموطنان مقیم کویت که به شرایط نابسامان قرنطینه معترض بود، نظر هموطنان مقیم این کشور را به موارد ذیل جلب می کنیم.

این بیانیه تاکید نمود: متعاقب ابتلای تعدادی از افراد غیر ایرانی به کرونا در کویت، محل اقامت آنان که متاسفانه یک مجتمع مشترک مجردی غیر بهداشتی و شامل اتباع هندی، مصری، بنگالی، پاکستانی، ایرانی و غیره بوده است در راستای پروتکل وزارت بهداشت کویت مورد آنالیز و از کلیه ساکنین آن مجتمع مسکونی در منطقه دسمان شرق تست کرونا گرفته شد.

بنا بر اطلاعیه وزارت بهداشت کویت، 38 نفر آنان مبتلا به کرونا در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفته و 540 نفر دیگر به ناچار از مجتمع مذکور خارج و ملزم به گذراندن قرنطینه 14 روزه در یک کمپ خارج شهر شده اند.

این بیانیه توضیح داد: بخش کنسولی سفارت به محض دریافت کلیپ، تماس ها و پیگیری های خود را با بخش های ذیربط وزارت خارجه و بهداشت برقرار کرد که بنا به گفته مقامات مسئول، کلیپ منتشره مربوط به ساعات اولیه قرنطینه بوده و شرکت تامین نماینده مواد بهداشتی و غذایی مکلف به تامین نیازهای اماکن قرنطینه شده است.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت اضافه نمود: سفارت بر تامین مواد بهداشتی و غذایی هموطنان قرنطینه شده، اصرار دارد و پیشنهاد اعزام نماینده سفارت به محل قرنطینه را به مقامات مسئول ارائه داده و همچنان در حال پیگیری است.

این بیانیه اضافه نمود: با پیگیری های به عمل آمده و بر اساس آخرین اطلاع دریافتی مقرر شده است افراد قرنطینه شده(ایرانی و غیر ایرانی) به مکان مناسب تری نقل مکان نمایند.

سفارت ایران تاکید نمود: با توجه به شرایط حساس و شرایط اضطراری حاکم بر کویت که دوسوم جمعیت کشور را نیروهای خارجی تشکیل می دهند، جلوگیری از شیوع کرونا در بین هموطنان مقیم جزیی از وظایف قطعی نمایندگی بوده، در عین حال سفارت جمهوری اسلامی خود را موظف به پیگیری مطالبات هموطنان عزیز می داند و بار دیگر از هموطنان می خواهد صحت و سقم مطالب منتشره در فضای مجازی را به وسیله مراجع و منابع موثق راستی آزمایی نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 377

به "خبرنگاران سفارت ایران در کویت: پیگیر بهبود شرایط ایرانیان در قرنطینه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفارت ایران در کویت: پیگیر بهبود شرایط ایرانیان در قرنطینه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید