رضایی: بچه ها از لیگ 2 برابر پاداش مدال جهانی درآمد دارند، چرا کشتی نگیرند؟، علیرضا کریمی سرمایه ملی است

به گزارش مجله نازلارا، سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد امید گفت: وقتی دیدم علیرضا کریمی آسیب دیده است، گفتم ما کشتی گیر خودمان را بیرون می کشیم تا آسیب دیدگی او بدتر نشود.

رضایی: بچه ها از لیگ 2 برابر پاداش مدال جهانی درآمد دارند، چرا کشتی نگیرند؟، علیرضا کریمی سرمایه ملی است

علیرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله نازلارا در خصوص اینکه گفته شده او نسبت به کشتی دریافت علیرضا کریمی با وجود مصدومیت در مبارزه فینال، به کادرفنی بازار بزرگ اعتراض نموده است، گفت: من اعتراض نکردم، بلکه وقتی دیدم کریمی آسیب دیده است، گفتم ما کشتی گیر خودمان را بیرون می کشیم که یک وقت خدای نانموده شرایط کریمی بدتر نگردد. به هرحال علیرضا کریمی سرمایه ملی است و فرقی نمی نماید در تیم ما باشد و یا تیم حریف، باید به دید یک سرمایه به او نگاه کرد و حفظش کرد. خوشبختانه پژمان درستکار هم بلافاصله از این کشتی گیر خواست که مبارزه را قطع کند و از تشک بیرون بیاید.

وی درخصوص انتقاداتی که این روزها از تیم بازار بزرگ بابت آسیب دیدگی حسن یزدانی و علیرضا کریمی می گردد، با تاکید بر اینکه مصدومیت جزئی از ورزش قهرمانی است، توضیح داد: کشتی گیر وقتی قرارداد می بندد باید به قراردادش متعهد باشد. تیمی که سرمایه گذاری می نماید توقع دارد که کشتی گیرش کشتی بگیرد. به همین دلیل نمی گردد به کشتی گیر و یا تیم خرده گرفت. آسیب دیدگی هم جزئی از ورزش است. ضمن اینکه علیرضا کریمی و تیمش فکر نمی کردند آسیب دیدگی اش اینقدر جدی باشد.

رضایی در پاسخ به این سوال که چرا او به عنوان مدیرفنی تیم مقابل حاضر شده کشتی گیرش را بیرون بکشد اما تیمِ کریمی هنوز چنین تصمیمی را نگرفته بود، اعلام نمود: من هم اولش فکر نمی کردم کریمی اینقدر زانویش مشکل داشته باشد. اواسط کشتی متوجه شدم که کریمی اذیت می گردد و حریفش هم برای شکست او انگیزه زیادی دارد. به همین دلیل برای اینکه پایش بدتر نگردد گفتم کشتی گیر خودمان را بیرون بکشیم. تیم حریف هم واقعا فکرش را نمی کرد که آسیب دیدگی پای کریمی اینقدر حاد باشد. کشتی ورزشی حرفه ای است. تیمی که پول می دهد از کشتی گیر و کادرفنی اش هم توقع دارد. یک بحث دیگر هم وجود دارد که چرا اصلا این بچه ها که شانس المپیک هستند در لیگ کشتی گرفته اند. این واقعا یک ایراد است که به ساختار ورزش ما وارد است. دلیلش هم این است که از ورزشکاری که در سطح جهانی والمپیک است، درست حمایت نمی گردد.

نایب قهرمان المپیک 2004 آتن گفت: کشتی گیر ما حداقل دو برابر جایزه جهانی اش از لیگ درآمد دارد. چرا نباید در لیگ کشتی بگیرد؟ در المپیک قبلی که حسن یزدانی طلا گرفت، چقدر به او جایزه دادند؟ تازه دو سال بعد از مدال، جایزه ورزشکار را می دهند. این کار ایراد دارد، این بچه ها هم مگر چند سال می توانند کشتی بگیرند؟ باید زندگی شان تامین گردد، وقتی که تمام زندگی شان را در ورزش قهرمانی می گذارند. کشتی گیر باید از لیگ منتفع گردد، هر کسی هم اعتراض دارد، بیاید بچه ها را تامین کند. باید در پاداش مدال قهرمانان تجدید نظر گردد.

مدیرفنی تیم دانشگاه آزاد اسلامی اضافه نمود: امیدوارم که علیرضا کریمی بتواند به کشتی اش ادامه دهد و در المپیک کشتی بگیرد. البته او و سایر بچه ها حریف داخلی هم دارند و ابتدا باید از سد آنها عبور نمایند.

علیرضا رضایی درپایان با تاکید بر اینکه کشتی باید مسابقه انتخابی داشته باشد، گفت: اگر مسابقه انتخابی تعیین نداشته باشیم، دودش به چشم کشتی گیر می رود، ضررش را در آینده خواهیم دید.

کریمی: وزارت ورزش حق ورزشکاران را بدهد، نباید در لیگ کشتی بگیریم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 180

به "رضایی: بچه ها از لیگ 2 برابر پاداش مدال جهانی درآمد دارند، چرا کشتی نگیرند؟، علیرضا کریمی سرمایه ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضایی: بچه ها از لیگ 2 برابر پاداش مدال جهانی درآمد دارند، چرا کشتی نگیرند؟، علیرضا کریمی سرمایه ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید