رقیب ترامپ سیاست های وی در قبال ریاض و پیونگ یانگ را به انتقاد بست

به گزارش مجله نازلارا، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا و رقیب ترامپ با انتقاد از سیاست وی در قبال ریاض و پیونگ یانگ، ا ز تغییر در روابط با دو کشور مذکور در صورت پیروزی در انتخابات خبر داد.

رقیب ترامپ سیاست های وی در قبال ریاض و پیونگ یانگ را به انتقاد بست

به گزارش گروه بین الملل مجله نازلارا، ستاد انتخاباتی جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و یکی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 از حزب دموکرات، سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در قبال عربستان سعودی و کره شمالی را به باد انتقاد گرفت.

سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن در بیانیه ای که برای خبرگزاری رویترز ارسال کرد، گفت دولت ترامپ برای سلطنت سعودی یک چک سفید امضا کشیده تا با مصونیت از مجازات، در هر نقطه ای از جهان به اقدامات خود ادامه دهد.

در این بیانیه آمده است: [بایدن در صورت پیروزی در انتخابات] در روابط ما با عربستان سعودی تجدید نظر می کند تا از همسویی کامل این [کشور] با ارزش ها و اولویت های آمریکا اطمینان حاصل نماید... بایدن معتقد است که تحقیقات درباره تیراندازی فلوریدا باید جهت خود را طی کند.

بر این اساس، ستاد انتخاباتی بایدن در واکنش به نحوه تعامل دولت ترامپ با کره شمالی نیز گفت انجام آزمایش موشکی در پایگاه سوهی، آنهم بعد از اینکه ترامپ روابط واشنگتن-پیونگ یانگ را بسیار خوب توصیف کرد، طعنه آشکاری به ترامپ بود.

این بیانیه، سه جلسه ملاقات ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را فقط مناسب برای نمایش تلویزیونی توصیف کرده و تاکید کرد آن ملاقاتها تا کنون دستاورد ناچیزی برای واشنگتن داشته زیرا پیونگ یانگ به تقویت توانمندی های خود ادامه می دهد.

به نوشته رویترز، در ادامه این بیانیه آمده است: [بایدن در صورت پیروزی در انتخابات] هیچ نامه فدایت شوم برای کیم جونگ اون ارسال نمی کند.

این نقدها با فشارهای اخیر مسئولان و نهادهای آمریکایی به ترامپ برای تغییر روابط محبت آمیز با عربستان سعودی و همچنین مدیریت بهتر موضوع بحران شبه جزیره کره همزمان شده است.

بایدن پیشتر هم تصمیم دولت ترامپ در خروج از توافق هسته ای ایران را غیرمنطقی توصیف کرده و وعده داده بود: من توافق هسته ای با ایران را دوباره برقرار خواهم کرد چون ما را قادر ساخته تا به راستی آزمایی بپردازیم که شدیدترین رژیم بازرسی در تمام تاریخ بشری است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 102

به "رقیب ترامپ سیاست های وی در قبال ریاض و پیونگ یانگ را به انتقاد بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقیب ترامپ سیاست های وی در قبال ریاض و پیونگ یانگ را به انتقاد بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید