ساکنان مناطق سیل زده انگلیس جانسون را هو کردند

به گزارش مجله نازلارا، هنگامی که نخست وزیر انگلیس پس از گذشت چند هفته از وقوع سیلدر این کشور از مناطق سیل زده بازدید کرد با انتقاد تند ساکنان روبرو شد.

ساکنان مناطق سیل زده انگلیس جانسون را هو کردند

به گزارش گروه بین الملل مجله نازلارا، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از تأخیر چند هفته ای به بازدید از مناطق سیل زده این کشور رفت و با انتقاد تند ساکنان روبرو شد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جانسون که پیش تر نیز به سبب کم کاری و حضور نیافتن در مناطق سیل زده انگلیس مورد انتقاد قرار گرفته بود، عصر یکشنبه در بازدید از ناحیه خسارت دیده وست میدلندز به باد انتقاد گرفته شد و ساکنان او را خائن خطاب کردند.

شماری دیگر از ساکنان این مناطق نیز جانسون را هو کرده و از او پرسیدند چرا تا به امروز سر و کله اش در مناطق سیل زده پیدا نشده بود.

هنگامی که ساکنان حاشیه رود سون به جانسون گفتند شماری از منازل این ناحیه تا نیم متر زیر آب رفته، وی تنها پاسخ داد: بسیار متأسفم که این را می شنوم. جانسون در نهایتاً قول داد بودجه سازه های دفاعی در برابر سیل را به دو برابر افزایش دهد.

هنگامی که جانسون تلاش کرد با یکی از سیل زدگان که در حال خارج کردن گل و لای از خانه اش بود گفت وگو کند با این سخنان روبرو شد: من تمایلی به حرف زدن با شما ندارم. پس اگر اجازه دهید بروم و به کارم برسم. شما تا امروز هیچ کمکی به ما نکرده اید.

زمانی که سیل نواحی متعددی در انگلیس را زیر آب برد، جانسون در عمارتی تفریحی در کنت در حال گذراندند تعطیلات بود. او پس از یک هفته غیبت در جلسه مجلس حاضر شد و از بدو ورودش با انتقاد شدید قانون گذاران روبرو شد.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با انتقاد از غیبت یک هفته ای جانسون، او را نخست وزیر پاره وقت خطاب کرد.

کوربین که از بازدید از مناطق سیل زده در ولز بازگشته بود در جلسه مجلس با اشاره به این که جانسون هفته گذشته را در عمارت عیش و عشرت خود گذارنده است، خطاب به او گفت: نمی توانید به مقامات محلی این پیام روشن را بدهید که از آن ها حمایت می کنید و بعد به آن ها پشت کنید. این حرف من نیست. یک رئیس شورای محافظه کار این را گفته است.

طی یک ماه گذشته دو طوفان سهمگین بریتانیا را درنوردیدند. طوفان دنیس از 26 بهمن وارد انگلیس شده و بارش شدید باران و بادهای قدرتمندی را به همراه آورد. تا آنجا که ارتش انگلیس برای ساخت موانعی بر سر رواناب ها و تعمیر سازه های سیل گیر وارد عمل شد. طوفان دنیس در حالی وارد انگلیس شد که تنها چند روز از درنوردیدن این کشور توسط طوفان سیارا می گذشت و اشباع بودن زمین از آب وقوع سیل های گسترده را تشدید کرد.

جانسون حتی با وجود این حجم از نقدها، باز هم جلسه فوری دولت در رابطه با اقدامات لازم جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا را چند روز به تعویق انداخت تا به تعطیلات آخر هفته اش برسد. سخنگوی دولت انگلیس گفت، با این وجود جانسون از روز جمعه تا یکشنبه اخبار جدید در خصوص سیل های اخیر انگلیس و شیوع ویروس کرونا را پایش خواهد کرد. اما جانسون پس از بازگشت از تعطیلات تنها گفت او و نامزدش به زودی صاحب فرزند می شوند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 305

به "ساکنان مناطق سیل زده انگلیس جانسون را هو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکنان مناطق سیل زده انگلیس جانسون را هو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید