طالبان: اجازه نمی دهیم آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت کند

به گزارش مجله نازلارا، طالبان در بیانیه ای با اشاره به جنگ افروزی آمریکا و کشور های خارجی در طول تاریخ در افغانستان تاکید نمود که این گروه اجازه نخواهد داد آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت کند.

طالبان: اجازه نمی دهیم آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت کند

به گزارش گروه بین الملل مجله نازلارا، طالبان در بیانیه ای خاطرنشان کرد که توافق صلح با آمریکا به وضوح بیان می نماید که این کشور و یا هر کشور دیگری نباید در امور افغانستان دخالت کند.

بر اساس این بیانیه، تصمیم گیری درباره آینده افغانستان، حق طبیعی افغان ها بوده و مردم این کشور باید برای رسیدن به صلحی پایدار در کشور خود اراده کامل داشته باشند.

طالبان همچنین خاطرنشان کرد که تا به امروز کشور های زیادی سعی نموده اند این حق را از مردم افغانستان بگیرند و در طول تاریخ مصیبت ها و جنگ های فاجعه آمیزی را برای این کشور به بار آوده اند.

این بیانیه تاکید نمود که طالبان در حالی که هنوز با دولت افغانستان در حال جنگ است، توافقنامه صلح با آمریکا را امضاء نموده است.

طالبان و آمریکا در حدود 2 هفته پیش توافق صلح را در قطر امضا کردند و از آن موقع تا به امروز جنگ میان دو طرف در افغانستان متوقف شده، اما طالبان همچنان علیه مواضع نیرو های امنیتی افغانستان حملاتی را انجام می دهند.

قرار بود مذاکرات بین الافغانی در تاریخ 10 مارس (20 اسفند) میان طالبان و دولت افغانستان شروع گردد، اما افزایش اختلافات میان سپیدار و ارگ و نیز مخالفت طالبان با آزادی مشروط زندانیان این گروه، این امر را میسر نکرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 317

به "طالبان: اجازه نمی دهیم آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: اجازه نمی دهیم آمریکا در امور داخلی افغانستان دخالت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید