مجوز استخدام 50 هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد

به گزارش مجله نازلارا، تهران (پانا) - رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری خبر داد خوشبختانه تعداد مجوزهای جذب نیروی انسانی در سه سال اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است و در سال جاری نیز تعداد 50 هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.

مجوز استخدام 50 هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد

ناصر سلیمانزاده در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با ارائه گزارش در خصوص سازماندهی نیروی انسانی، اظهار کرد: درخصوص استخدام نیروی انسانی، در حدود 55 هزار و 497 از مشمولین قانون مشخص تکلیف بر اساس مجوزهای سازمان اداری و استخدامی، تبدیل شرایط شدند.

سلیمانزاده ادامه داد: همچنین تعداد 33 هزار و 548 نفر در قالب مجوزهای سوم و چهارم اجرای قانون مشخص تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سودآموزی به دانشگاه فرهنگیان، جذب و بکارگیری 22 هزار و 926 نفر از طریق ماده (28) که در سال 1399 در آزمون استخدامی فراگیر پذیرفته شده اند، پذیرش تعداد 26 هزار نفر به عنوان متعهد خدمت از طریق کنکور سراسری و معرفی به دانشگاه فرهنگیان (و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) و تخصیص کد پرسنلی به صورت متمرکز برای تمامی همکاران ورودی ماده (28) و متعهدین خدمت از دیگر اقدامات اجرا شده در خصوص استخدام همکاران فرهنگی است.

وی با اشاره به آمار پذیرش متعهدین خدمت در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی گفت: در آزمون1391 تا 1395 جمعا به تعداد 39 هزار و 851 نفر وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار دارند و ورودی های 1396 هم به تعداد 10 هزار و 147 نفر از مهر سال جاری وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار شده اند.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ادامه داد: تنها در سال 1400 تعداد پذیزفته شدگان دو دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی در حدود 26 هزار نفر است.

وی افزود: خوشبختانه تعداد مجوزهای جذب نیروی انسانی در سه سال اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است و در سال جاری نیز تعداد 50 هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.

سلیمانزاده درخصوص نیروهای بازنشسته بیان نمود: مشمولین بازنشستگی تا آغاز سال تحصیلی 1401-1400 تعداد 95 هزار نفر برآورد شده است که بر اساس اطلاعات پایان مهرماه در پایگاه پرسنلی تعداد بازنشستگان سال جاری59 هزار و 357 نفر بوده است.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: با عنایت به تبدیل شرایط تعداد 55 هزار و 497 نفر از مشمولین قانون مشخص تکلیف، 22 هزار و 926 نفر جذب نیروی انسانی از طریق ماده (28) و 10 هزار و 147 نفر متعهدین خدمت تعداد نیروهای انسانی رسمی، پیمانی و آزمایشی در سال جاری در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1340

به "مجوز استخدام 50 هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز استخدام 50 هزار نفر در آموزش و پرورش صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید