مسکن های خالی ویروسی برای تعادل در بازار اجاره بها!

به گزارش مجله نازلارا، عزیزی گفت: تا زمانی که مالیات برعایدی سرمایه و خانه های خالی معنایی سود چندانی ندارد.

مسکن های خالی ویروسی برای تعادل در بازار اجاره بها!

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

وحید عزیزی کارشناس مالی در گفت و گو با با خبرنگار ، درخصوص نظام اجاره داری حرفه ای اظهار کرد: احتمال رخ دادن نظام اجاره داری حرفه ای در کشور ما بسیار کم است به علت آن که این امر نیازمند سیاستگذاری و تنظیم گری مالیاتی و نیز داشتن زیر ساخت های اطلاعاتی است.

این کارشناس بیان کرد: اجاره داری حرفه ای پیش نیازش در ایران این است که به طور مثال بحث خالی بودن مسکن را از بین ببریم و تا زمانی که مالیات برعایدی سرمایه و خانه های خالی معنایی سود چندانی ندارد.

او اضافه کرد: اول باید آن میزان سودی که مالکان از افزایش قیمت مسکن بدست می اورند را ازطریق ابزار های مالیاتی کاهش دهیم. اگر این امر درست انجام گردد دیگر نیازی نیست که افراد به سمت موسسات اجاره داری فرایند بلکه افراد عادی جامعه خود به سمت اجاره داری بلند مدت می فرایند.دولت برای بحث اجاره باید تمهیداتی را در مورد یاری به دهک های متوسط و فقیر جامعه در سال آینده در نظر بگیرد.

عزیزی توضیح داد: مشکل مهم اجاره در ایران این است که کوتاه مدت و مقطعی است در حالی در کشور های دیگر این گونه نیست؛ بلکه شرکت هایی وجود دارد که متولی ساخت یک محله می شوند و آن را به مردم اجاره می دهند و یا بین مالکان و مستاجران موجود واسطه می شوند.

این کارشناس در سرانجام گفت : متاسفانه دولت فعلی نتوانست در حوزه مسکن نتوانسته موفقیت خاصی را بدست آوردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 226

به "مسکن های خالی ویروسی برای تعادل در بازار اجاره بها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن های خالی ویروسی برای تعادل در بازار اجاره بها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید