نقشه راه عمار حکیم برای حل بحران عراق ، اطمینان خاطر ارتش به تظاهرات کنندگان

به گزارش مجله نازلارا، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در راستای پاسخگویی به مطالبات تظاهرات کنندگان، نقشه راهی مطرح نمود.

نقشه راه عمار حکیم برای حل بحران عراق ، اطمینان خاطر ارتش به تظاهرات کنندگان

به گزارش گروه بین الملل مجله نازلارا به نقل از دفتر اطلاع رسانی سید عمار حکیم، وی در این نقشه راه بر تسریع در انتخاب نخست وزیر مستقلی که از مقبولیت مردمی برخوردار باشد و تشکیل دولتی انتقالی به دور از مداخله های خارجی تصریح نموده است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین بر تصویب قانون عادلانه و منصفانه انتخابات و تشکیل کمیساریای مستقل و سالم به منظور مقدمه چینی برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام تاکید نمود تا مردم بتوانند حق قانونی خود در انتخاب نمایندگان شان را ایفا نمایند.

از سوی دیگر شبکه الفرات گزارش داد عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیرو های مسلح از صدور دستورالعمل جدید برای حشد شعبی در مورد مسائل امنیتی اطلاع داد. وی گفت دستورات بر این نکته تصریح می نماید که حشد شعبی صرفا ماموریت های امنیتی را که از سوی فرمانده کل نیرو های مسلح به آن ها محول می گردد، انجام دهند. وی اضافه نمود مقر های حشد شعبی در داخل پایتخت همچنان پابرجا هستند.

اطمینان خاطر ارتش عراق به تظاهرات نمایندگان

خبر دیگر اینکه رئیس ستاد مشترک ارتش عراق خطاب به تظاهرات نمایندگان عراقی گفت: ارتش اینجا حضور دارد تا از شما تا زمان تحقق مطالبات مشروع شما حمایت کند.

سرلشکر عثمان الغانمی در سخنانی به مناسبت سالروز پیروزی بر گروه تروریستی داعش و آزادسازی موصل تاکید نمود امروز سالروز پیروزی بزرگ بر گروه تروریستی داعش است که این ماموریت سخت را در شرایط سخت انجام دادیم و با ایستادگی ملت و شجاعت نیرو های قهرمان و خون شهدا و مجروحان به پیروزی رسیدیم.

وی توضیح داد نیرو های ارتش عراق برای تامین امنیت تظاهرات نمایندگان در صحنه حضور دارند.

حیدر العبادی نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف النصر هم در سخنانی به مناسبت سالروز پیروزی بر گروه تروریستی داعش و آزادسازی موصل گفت ما خواستار وطنی خالی از تروریسم، سهمیه خواهی، فساد، ترس و دنباله روی هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 103

به "نقشه راه عمار حکیم برای حل بحران عراق ، اطمینان خاطر ارتش به تظاهرات کنندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه راه عمار حکیم برای حل بحران عراق ، اطمینان خاطر ارتش به تظاهرات کنندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید