هشدار کره شمالی درباره شیوع کرونا با گرد و غبار از چین

به گزارش مجله نازلارا، بنا بر گزارش ها، کره شمالی هشدار داده که گرد و غبار زرد فصلی از چین ممکن است حامل ویروس کرونا باشد و به شهروندانش توصیه نموده در خانه بمانند.

هشدار کره شمالی درباره شیوع کرونا با گرد و غبار از چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، روزنامه رودونگ سینمون کره شمالی گفته همزمان با شیوع ویروس کووید 19 در سراسر دنیا، احتیاج به حل مسئله گرد و غبار زرد و انجام اقدامات واقعی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

این روزنامه به شهروندان توصیه نموده از فعالیت های بیرون منزل بپرهیزند و هنگام بیرون رفتن هم از دستورالعمل هایی مانند پوشیدن ماسک، پیروی نمایند.

تلویزیون مرکزی دولتی کره شمالی اظهار داشت که این گرد و غبار ممکن است حامل موادی مانند فلزات سنگین و ویروس ها باشد. رویترز گزارش کرد که یکی از مجریان خبری در تلویزیون دولتی کره شمالی گفته مردم زمانی که به خانه برمی گردند، باید به بهداشت شخصی توجه نمایند و کارگران باید از کار ساختمانی در فضای باز، حتی در مکان های ساخت و ساز پرهیز نمایند.

بنا بر اشاره بی بی سی، ترکمنستان نیز ادعا نموده است که به استناد ادعای گرد و غبار، به شهروندان این کشور گفته شده است که از ماسک استفاده نمایند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا گفته است که ویروس کرونا می تواند با انتقال به وسیله هوا، به افراد در فاصله حدود دومتری (6 فوت) منتقل گردد. با این حال، این سازمان می گوید این ویروس در رایج ترین شکل خود بین افراد با فاصله حدود دو متر از یکدیگر منتقل می گردد.

کره شمالی هیچ موردی از کووید 19 گزارش ننموده، اما محدودیت های مرزی اعمال نموده و اقدامات قرنطینه پیشگیرانه انجام داده است.

رویترز همچنین گزارش کرد که سفارت روسیه در کره شمالی در فیس بوک هشدار داد، که وزارت خارجه این کشور دستور داده مسافران و کارکنان روسی حین طوفان گرد و غبار در کره شمالی، منزل بمانند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 724

به "هشدار کره شمالی درباره شیوع کرونا با گرد و غبار از چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کره شمالی درباره شیوع کرونا با گرد و غبار از چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید