واکنش ایران به نشست 5 کشور دارای مسافر در هواپیمای اوکراینی ، از برگزاری این نشست متعجب شدیم

به گزارش مجله نازلارا، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به برگزاری نشست کشورهایی که اتباع آنها در سانحه هوایی اخیر حضور داشتند، ضمن ابراز همدردی با خانواده جانباختگان از بعضی اظهار نظرها و حتی برگزاری این نشست ابراز تعجب کرد.

واکنش ایران به نشست 5 کشور دارای مسافر در هواپیمای اوکراینی ، از برگزاری این نشست متعجب شدیم

از سفر با تور سریلانکا تابستانی به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به برگزاری نشست کشورهایی که اتباع آنها در سانحه هوایی غم انگیز اخیر حضور داشتند، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده جانباختگان گفت: از بعضی اظهار نظرها و حتی برگزاری این نشست متعجب شدیم. جمهوری اسلامی ایران جهت تسلای خانواده های داغدار و ابعاد انسانی این حادثه همکاری بسیار روان و فراتر از انتظار با هیات های اعزامی این کشورها انجام داده است.

موسوی اضافه نمود: برای اطلاع عموم و مردم سایر کشورها اعلام می کنیم که تقریبا همه اجساد شناسایی شده اند و همکاری و آنالیز های فنی با تشریک مساعی و شراکت همه طرف ها در جریان است و این گونه همکاری ها تا جایی که از نظر قانون و مقررات امکان داشته باشد توسط نهادهای مختلف کشورمان ادامه خواهد یافت.

  • پنج کشور خواهان پرداخت غرامت به بستگان قربانیان سقوط پرواز 752 شدند

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: با این حال عجیب است که وزیر امور خارجه کانادا یک روز پس از انجام امور اولیه و تداوم شناسایی تقریبا همه اجساد و سایر همکاری ها چنین بیانیه ای خوانده و بیش از آن خواهان دسترسی کنسولی می گردد که در همان روز اول حادثه صرفا بخاطر ابعاد انسانی این قضیه اعطا شده است.

موسوی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در چند سال گذشته به طرق مختلف به دولت کانادا بیان کرد صرف نظر از چگونگی شرایط روابط سیاسی دو کشور، با توجه به اینکه روابط کنسولی با حقوق افراد در ارتباط است به مصلحت اتباع دو کشور است که نمایندگی های کنسولی در دو کشور فعال باشند ولیکن دولت وقت کانادا بخاطر مسائل سیاسی و همراهی با آمریکا برای فشار به شهرواندان ایران و ایرانی تبارها حتی حاضر به گفتگوی مستقیم در این رابطه نشد و اکنون هم معلوم نیست با چه انگیزه ای این اظهار نظرها و طلبکاری ها انجام می گردد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور تاکید نمود: ما از همه طرف ها درخواست می کنیم که موضوعات انسانی بخصوص این حادثه غم انگیز را دستاویز مطامع و ژست های سیاسی نکنند و به خاطر خانواده های داغدار اجازه بدهند امور با همین روش روان و بی حاشیه ای که در حال اجرا است به خاتمه برسد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 152

به "واکنش ایران به نشست 5 کشور دارای مسافر در هواپیمای اوکراینی ، از برگزاری این نشست متعجب شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به نشست 5 کشور دارای مسافر در هواپیمای اوکراینی ، از برگزاری این نشست متعجب شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید