واکنش سردار پاکپور به ادعای یک مقام ترکیه، حضور عناصر پ ک ک در خاک ایران کذب است

به گزارش مجله نازلارا، فرمانده نیروی زمینی سپاه با رد ادعای یک مقام ترکیه ای مبنی بر حضور عناصر پ ک ک در خاک جمهوری اسلامی ایران، گفت: سپاه با اقتدار، عزت و اشراف دقیق و همه جانبه، امنیت و تسلط لازم را در مرزها ایجاد نموده است.

واکنش سردار پاکپور به ادعای یک مقام ترکیه، حضور عناصر پ ک ک در خاک ایران کذب است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در حاشیه بازدید از پایگاه های عملیاتی شمالغرب کشور، در واکنش به ادعای یک مقام ترکیه مبنی بر حضور عناصر پ ک ک در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران، اظهارکرد: این ادعا را غیرمسئولانه و بی اساس دانسته و آن را تکذیب می کنیم.

وی با اشاره به شرایط مرزهای دو کشور، اضافه نمود: در مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تعاملات بسیار خوب و مفیدی بین نیروهای مسلح دو کشور وجود دارد. لذا انتظار می رود مقامات کشور دوست و همسایه ترکیه، قبل از هرگونه اظهار نظر رسانه ای پیرامون رخدادهای مرزی، پس از حصول اطمینان از صحت واقعه، از کانال های رسمی با جمهوری اسلامی ایران ارتباط برقرار نموده و برابر ساز و کارهای پیش بینی شده این گونه مسائل را دنبال کنند.

سردار پاکپور گفت: نیروی زمینی سپاه بر اساس ماموریت خود بعنوان مسؤول امنیت شمال غرب کشور، با نیروهای تحت کنترل اعم از مرزبانی و واحدهای عملیات نیروی زمینی سپاه، با اقتدار و آمادگی کامل در مرز حضور فعال داشته و با اشراف دقیق و مستمر بر منطقه، تسلط لازم مرزی را ایجاد نموده است.

وی با تاکید بر اینکه حضور عناصر تروریستی در داخل خاک جمهوری اسلامی ایران از خطوط قرمز ما است،

توضیح داد: در عین حال این موضوع برای ما قابل درک است که عملیات های اخیر گروهک ها در داخل خاک ترکیه موجب ایجاد فشار بر روی مسئولین ترکیه شده و آنها را مجبور به طرح چنین ادعایی نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 515

به "واکنش سردار پاکپور به ادعای یک مقام ترکیه، حضور عناصر پ ک ک در خاک ایران کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سردار پاکپور به ادعای یک مقام ترکیه، حضور عناصر پ ک ک در خاک ایران کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید