کاخ سفید خبرنگاران چینی را اخراج می نماید

به گزارش مجله نازلارا، ایسنا نوشت:در اقدامی تلافی جویانه در پاسخ به اقدام دولت چین مبنی بر اخراج سه خبرنگار نشریه وال استریت ژورنال، دولت واشنگتن در حال آنالیز اخراج خبرنگاران چینی از آمریکاست.

کاخ سفید خبرنگاران چینی را اخراج می نماید

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش پایگاه خبری هیل، پایگاه خبری بلومبرگ روز دوشنبه گزارش داد که مقامات دولت واشنگتن قرار بوده جلسه ای تشکیل دهند و درباره احتمال اتخاذ اقدامی علیه مجله نازلارا چینی مستقر در آمریکا تصمیمی بگیرند تا به دولت پکن نشان دهند که واشنگتن به اخراج مجله نازلارا آمریکایی مستقر در چین واکنش نشان می دهد. ظاهرا تعدادی از مقامات آمریکا موافقند که بر اساس این تصمیم ده ها و یا حتی چند صد خبرنگار چینی مستقر در آمریکا از این کشور اخراج شوند.

جان اولیوت، یکی از سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید از اظهار نظر درباره اقدامات ویژه ای که مد نظر قرار گرفته امتناع کرد و تنها اخراج مجله نازلارا نشریه وال استریت ژورنال توسط دولت پکن را محکوم کرد.

وی گفت: اخراج این سه خبرنگار آمریکایی تلاشی دیگر از سوی دولت پکن برای کنترل مطبوعات و جلوگیری از خواندن مطالب مهم درباره چین توسط خوانندگان و همچنین سرمایه گذاران دنیا است.

دولت پکن علت اخراج این سه خبرنگار آمریکایی از چین را انتشار مقاله ای با عنوانی نژادپرستانه توسط نشریه وال استریت ژورنال می داند که توهینی به خوانندگان چینی بوده است.

گنگ شوآنگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین هفته گذشته گفته بود: مردم چین از رسانه هایی که مطالب نژادپرستانه منتشر و به چین حمله می نمایند، استقبال نمی نمایند. به همین خاطر پکن تصمیم گرفت تا مجوز فعالیت سه خبرنگار نشریه وال استریت ژورنال را به دلیل انتشار این تیتر نژادپرستانه در این روزنامه لغو کند.

این اظهارات گنگ شوآنگ فورا از سوی ناشر روزنامه وال استریک ژورنال محکوم شد که تاکید نموده بود هدف این نشریه توهین به خوانندگان چینی نبوده است.

کاخ سفید نیز هنوز درباره این گزارش پایگاه خبری بلومبرگ هیچ اظهار نظری ننموده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 268

به "کاخ سفید خبرنگاران چینی را اخراج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید خبرنگاران چینی را اخراج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید