یمن، تشدید درگیر ی ها و اختلافات میان مزدوران عربستان و امارات در عدن

به گزارش مجله نازلارا، منابع یمنی از تشدید اختلافات و درگیری ها میان مزدوران عربستان و امارات در جنوب یمن خبر دادند.

یمن، تشدید درگیر ی ها و اختلافات میان مزدوران عربستان و امارات در عدن

به گزارش گروه بین الملل مجله نازلارا به نقل از پایگاه خبری خلیج آنلاین نیروهای شورای انتقالی جنوب روز گذشته به فرودگاه بین المللی عدن هجوم برده و در آنجا مستقر شدند.

شبکه الجزیره به نقل از منابع یمنی نوشت که دیروز تنش ها میان مزدوران سعودی و امارات در عدن بالا گرفته و شبه نظامیان شورای انتقالی تحت حمایت امارات از تحویل دادن فرودگاه عدن امتناع کردند.

یک منبع یمنی گفت که نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب قبول نکردند که فرودگاه را به نیروهایی که در عربستان آموزش دیده بودند تحویل دهند.

منبع مذکور از وقوع نا آرامی و تنش هایی در اطراف فرودگاه عدن خبر داده و اشاره نمود که نیروهای شورای انتقالی جنوب نقاط امنیتی در این منطقه ایجاد نموده اند.

آگوست گذشته عدن شاهد یک درگیری خشونت آمیز میان نیروهای وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن (وابسته به عربستان) و شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) بود که با تسلط شورای انتقالی بر عدن و اخراج دولت خودخوانده منصور هادی از آن خاتمه یافت.

در 5 نوامبر 2019 توافقی موسوم به توافق ریاض میان دوطرف در پایتخت عربستان به منظور خاتمه دادن به درگیری میان آنها امضا شد.

در حال حاضر چندین ماه است که از امضای این توافق نامه گذشته و تا به امروز هیچ یک از بندهای آن به اجرا درنیامده است. علاوه بر آن توافق مذکور بارها از جانب دوطرف نقض شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 318

به "یمن، تشدید درگیر ی ها و اختلافات میان مزدوران عربستان و امارات در عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، تشدید درگیر ی ها و اختلافات میان مزدوران عربستان و امارات در عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید