بارش های بلند مدت کردستان نرمال است

به گزارش مجله نازلارا، خبرنگاران/کردستان معاون توسعه و پیش بینی مدیرکل هواشناسی کردستان گفت که در بازه سه ماهه بارش ها 5 تا 20 میلیمتر بیشتر از نرمال و دما نیز 0.5 تا 2 درجه بیشتر از میانگین پیش بینی می گردد.

بارش های بلند مدت کردستان نرمال است

علی پناهی، در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه پیش بینی بلند مدت دقیق نیست مطرح نمود که پیش بینی یک ماه آینده گویای آن است که بارش درحد نرمال و یا کمتر و دما نیز 0.2 تا 5 درجه سانتیگراد بیشتر از نرمال خواهد بود.

وی ادامه داد که در بازه سه ماهه بارش ها 5 تا 20 میلیمتر بیشتر از نرمال و دما نیز 0.5 تا 2 درجه بیشتر از میانگین پیش بینی می گردد.

معاون توسعه و پیش بینی مدیرکل هواشناسی کردستان اعلام نمود که مجموع بارندگی سال زراعی جاری تا به امروز در ایستگاه های سنندج 162 میلیمتر، سقز 235 میلیمتر، قروه 132 میلیمتر، مریوان 365 میلیمتر و کامیاران 201 میلیمتر بوده است.

وی در انتها یادآور شد که بارش های سال زراعی جاری نسبت به میانگین بلند مدت در ایستگاه های سنندج 12 درصد کاهش، سقز 11 درصد افزایش، قروه 10 درصد کاهش، مریوان 22 درصد کاهش و کامیاران 20 درصد کاهش بارش را تجربه نموده اند.

هوای کردستان در سه روز آینده پایدار است

خبات قمری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به تحلیل نقشه های هواشناسی اظهار کرد که طی سه روز آینده هوای سطح استان کردستان پایدار خواهد بود.

وی اضافه کرد که از لحاظ دمایی نیز در چند روز آینده افزایش 5 تا 6 درجه سانتیگرادی را در طول روز شاهد خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی استان کردستان توضیح داد که از اواخر روز پنجشنبه سامانه بارشی آسمان استان را تحت تاثیر قرار می دهد که درخصوص نوع و شدت بارش ها در بولتن های خبری آینده اطلاع رسانی می گردد.

وی در انتها یادآور شد که طی سه روز آینده به علت پایداری و وارونگی هوا شاهد پدیده غبار صبحگاهی و کاهش کیفیت هوا خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 906

به "بارش های بلند مدت کردستان نرمال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش های بلند مدت کردستان نرمال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید