علم و تکنولوژی

تکمیل طرح جامع پدافند غیرعامل استان ها تا خاتمه امسال

تهران (پانا) - رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از تکمیل همه طرح های جامع پدافند غیرعامل استان ها تا پایان سال جاری خبر داد و گفت انتظار ما از مجموعه وزارت کشور و استانها این است که در برنامه ریزی های خود، طرح جامع پدافند استان را در اولویت اقدامات پدافندی...

6 آذر 1399

سامانه سلامت محور برای ارائه خدمات آی سی یو راه اندازی شد

محققان در یک تیم استارت آپی پیروز به ایجاد بستری برای ارائه خدمات سلامت محور با تجهیزات ICU و CCU شدند؛ این خدمات شامل بیماری کرونا نیز می شود.

2 آذر 1399

بازتولید گاز گلخانه ای، تولیدات صنعتی را بهبود می بخشد

شیمی دانان مواد جدیدی را توسعه داده اند که می تواند به صورت انتخابی کربن دی اکسید را از گاز های زائد صنعتی جدا کند.

2 آذر 1399

فرزندان دیکتاتور های جهان با رفتار های خجالت آور

در گزارش زیر با فرزندان دیکتاتور های جهان که رفتار های خجالت آوری داشتند آشنا می شوید.

26 آبان 1399

برخورد سازمان بورس با سیگنال فروشی کانال های تلگرامی

مدیر روابط عمومی سازمان بورس گفت: کارشناسان و مسئولان بازار سهام بارها بر غیرقابل اعتماد بودن سیگنال دهی های تلگرامی تاکید کرده اند اما متاسفانه باز هم سهامدارانی هستند که از مشاوره های بی اساس این مراجع استفاده می کنند.

25 آبان 1399

سافت بانک ربات ها را جایگزین نیروی کار انسانی می نماید

سافت بانک در میان کمبود نیروی کار در رستوران، ربات های خدمت کننده Bear را به ژاپن می آورد. همکاری سافت بانک و Bear Robotics سال جاری بسیار صعودی بوده است و آغاز آن با رهبری 32 میلیون دلاری سری A. در ژانویه است.

19 آبان 1399

پیش فروش دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک از فردا

گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به خواست مشتریان برای خرید محصول دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک برنامه پیش فروش این خودرو را از فردا پنجشنبه به مدت سه روز به اجرا می گذارد.

19 آبان 1399

برندگان نوبل فیزیک 2020 معرفی شدند

خبرگزاری خبرنگاران- جایزه نوبل فیزیک امسال، به تحقیقاتی در زمینه سیاه چاله و کشف یک جرم کلان در کهکشان راه شیری اهدا شد.

18 آبان 1399

وان پلاس تیزری از هدفون جدید خود منتشر کرد

این طور که به نظر می رسد، در رویداد 14 اکتبر وان پلاس (23 مهر) قرار نیست تنها شاهد رونمایی از وان پلاس 8 تی باشیم چرا که حساب رسمی این شرکت روز گذشته در توییتر تیزری را از هدفون جدید خود به اشتراک گذاشت و به این موضوع هم اشاره کرد که به زودی شاهد آن خواهیم بود.

15 آبان 1399

آمریکا اروپا را از همکاری با هواوی منصرف می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، یک مقام آمریکایی روز گذشته ادعا کرد شرکت هواوی به دولت چین یاری می نماید و شریک سواستفاده از حقوق بشر است.

13 آبان 1399

آیا پهپادهای ترکیه معادله جنگ در قره باغ را تغییر می دهند؟

پهپادهای ترکیه از پهپادهای آمریکایی ارزان تر هستند و مشتریانی از اوکراین تا قطر دارند.

8 آبان 1399

علت زردی و رنگ پریدگی پوست چیست؟

هفته نامه سلامت/ همیشه انگار مریضم! پوست گندمی و زردی دارم! بدون آرایش بیرون نمی روم چون مرتب از من سوال می شود که چرا اینقدر زردی؟ مریضی؟چه کار کنم پوستم خوشرنگ شود؟

4 آبان 1399

توصیه های یک استاد مشاوره درباره برخورد با قربانیان تجاوز

خبرنگاران/خوزستان با توجه به فرهنگ حاکم بر جامعه و ارزش بودن آبرو در فرهنگ شرقی، بسیاری از افرادی که قربانی تجاوز می شوند ممکن است تا خاتمه عمر از تجربه تلخ خود صحبتی به میان نیاورند و از طرفی شخص متجاوز هیچ گاه به سزای عمل خود نرسد و چه بسا به کار خود...

27 مهر 1399

جام افسانه ای مارلیک

هیچ چیز اضافه ای در کار نیست. بز و گراز و درخت و کرکس همان طور تصویر شده اند که باید باشند. همان روندی را طی می نمایند که به صورت عادی در طبیعت طی می نمایند و حال یک مشاهده گر آن را به صورت واقعی بازتاب می دهد.

20 مهر 1399

نصب سیستم حفاظت و بلیت فروشی الکترونیکی در عمارت باب عالی کاخ گلستان

آفرین امامی گفت: در راستای بازگشایی ورودی شرقی کاخ گلستان، عمارت باب عالی به سیستم حفاظت و سیستم بلیت فروشی الکترونیکی به روز تجهیز شده است.

12 مهر 1399

خبرنگاران رییس پارک فناوری پردیس: کمبود منابع اقتصادی از مسائل مهم شرکت های دانش بنیان است

تهران - خبرنگاران - رییس پارک علم وفناوری پردیس گفت: کمبود منابع اقتصادی و تامین نیازهای شرکت های دانش بنیان از مهمترین مسائل آنها برای فراوری و رونق کسب و کار این شرکت ها است.

10 مهر 1399

خبرنگاران 2 مدرسه کانکسی آستارا به آکادمی پیش ساخته تبدیل شد

آستارا - خبرنگاران - مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: 2 مدرسه کانکسی میرزاکوچک و پاسدار در روستاهای تلخان و شیری حیاطی برچیده و با همت اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان، بجای آنها آکادمی پیش ساخته بتنی جایگزین شد.

8 مهر 1399

معرفی مزدا MX-30 با پیشرانه هیبریدی؛ ورود مزدا به دنیای خودروهای سبز

رشد بازار کراس اوورها و شاسی بلند ها از یک سو و افزایش تقاضا برای خودروهای الکتریکی از سوی دیگر، خودروسازان را به سمت ساخت خودروهای بلندقامت الکتریکی سوق داده است. مزدا MX-30 نیز قرار است تا نماینده مزدا در این بازار پرتراکم باشد.

7 مهر 1399

ربات های ضدعفونی کننده در انگلستان

روی این ماشین ها ادوات تشخیص راه، چشم کامپیوتری و هوش مصنوعی کار گذاشته شده است تا بتوانند سطوحی را که احتیاج به شستشو دارند و مردم در اطراف آن نیستند، شناسایی نمایند. آن ها سپس یک محلول الکلی رقیق شده را روی اشیا می پاشند.

4 مهر 1399

دستگیری دو جاسوس وابسته به آمریکا در سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش کرد که نیرو های این کشور پیروز شدند دو جاسوس وابسته به آمریکا را دستگیر نمایند.

31 شهریور 1399
تعداد: (119)