دستور ترامپ برای واکسن کرونا: اول مردم آمریکا بعد خارجی ها

به گزارش مجله نازلارا، خبرنگاران : ترامپ امروز (سه شنبه) قرار است دستوری اجرایی را امضا و تایید کند که نخست آمریکایی ها باید واکسن کرونا را تزریق نمایند و سپس این واکسن در سایر کشورها توزیع گردد.

دستور ترامپ برای واکسن کرونا: اول مردم آمریکا بعد خارجی ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست کاخ سفید با عنوان عملیات پُر سرعت قرار است دستور اجرایی را درباره تسریع در فرایند تحویل واکسن کروناویروس امضا کند.

بنابر گزارش پایگاه خبری هیل، یکی از مقام های ارشد دولتی واشنگتن گفت: این دستور اجرایی بر دریافت واکسن کرونا برای آمریکایی ها و توزیع مناسب و سریع آن در بین مردم کشور تاکید دارد و پس از آنکه مردم آمریکا این واکسن را دریافت کردند، در بین سایر کشورها توزیع خواهد شد.

این دستور اجرایی همچنین چارچوب کاری را برای آژانس های دولتی آمریکا به منظور همکاری در یاری رسانی به سایر کشورها در ایمن سازی پس از واکسینه شدن مردم آمریکا در نظر گرفته است.

این مقام ارشد آمریکایی همچنین گفت: وقتی که مطمئن شدیم می توانیم تمامی نیازهای مربوط به تامین واکسن را برای مردم کشورمان تامین کنیم، سپس برای سایر کشورها نیز این واکسن تامین می گردد.

ترامپ در نشست امروز سخنرانی می نماید و میخواهد تا درباره موفقیت دولت در ساخت واکسن صحبت نموده و به افرادی که در این فرایند دخیل هستند، تبریک گوید.

ترامپ بابت ساخت این واکسن مقابله با کروناویروس اعتباری برای خود دست و پا نموده است.

واکسن های فراوری شده توسط کمپانی های داروسای فایزر و مدرنا 95 درصد موفقیت داشته اند. همچنین اخبار مثبت درباره ساخت این واکسن ها با وخیم تر شدن اوضاع پاندمی کرونا منتشر شده است. کرونا ویروس در آمریکا قریب به 15 میلیون شهفرایند این کشور را مبتلا نموده و بیش از 280 هزار تن نیز در ایالات متحده در نتیجه ابتلا به آن جان باخته اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 843

به "دستور ترامپ برای واکسن کرونا: اول مردم آمریکا بعد خارجی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور ترامپ برای واکسن کرونا: اول مردم آمریکا بعد خارجی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید