پارک آبی آکوا ونچر؛ از مفرح ترین و دیدنی ترین جاذبه های دبی، عکس

به گزارش مجله نازلارا، شهری که روزگاری را در خاک و ماسه های بیابانی سر می کرد چند سالی است که با ایجاد امکانات و خدمات مختلف توانسته به یکی از قطب های گردشگری دنیا تبدیل گردد و هر گردشگری را برآن کند تا بلط هواپیما دبی خریده و برای چند روز هم که شده مهمان این شهر گردد. البته جهت تبدیل شدن به شهری گردشگری برای دبی چندان آسان نبوده و مسئولان عرب هزینه های فراوانی را متحمل شدند. نتیجه این هزینه های زیاد را می توان در اماکن تفریحی فراوانی که ایجاد نموده اند دید اماکنی مانند جزیره های مصنوعی که هر یک کاربری خاصی را بر عهده گرفتند.

پارک آبی آکوا ونچر؛ از مفرح ترین و دیدنی ترین جاذبه های دبی، عکس

دبی چندین جزیره مصنوعی دارد اما گل سرسبد این جزیره های مصنوعی جزیره نخل جمیرا است جزیره ای که جای تفریحی مانند پارک آبی آکوا ونچر در آن احداث شده است. وجود جزیره ای مصنوعی و حتی خود پارک آبی در شهری که سابقه بیابانی داشته بسیار تعجب برانگیز است و همین شگفتی پارک آبی آکوا ونچر را یکی از مفرح ترین و دیدنی ترین جاذبه های دبی تبدیل نموده است بد نیست نگاهی به این جاذبه تماشایی بیاندازیم.

چرا بازدید از پارک آبی آکوا ونچر پیشنهاد می گردد؟

جزو مشهور ترین پارک های آبی دنیا است.

سرسره های هیجان انگیز و کم نظیری دارد.

معرفی پارک آبی آکوا ونچر

پارک آبی آکوا ونچر در اصل متعلق به هتل آتلانتیس دبی است. آتلانتیس از شناخته شده ترین هتل های دبی و یکی از لوکس ترین هتل های این شهر است. هتلی که معماری خاص و زیبایی آن توجه هر دنیاگردی را به خود جذب می نماید. پارک آبی آکوا ونچر که گاها به آن پارک آبی آتلانتیس می گویند به اندازه ای زیبا عظیم و مدرن است که اصلاً حس پارک تفریحی را به شما نخواهد داد و بیشتر شبیه این است که وارد شهری کوچکی مانند ونیز شده اید که اطراف آن را آب گرفته است. این پارک آبی در فضایی 141 هکتاری ساخته شده و بخش های مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هر بخش خواهیم پرداخت اما به طور کلی می توان گفت که پارک به پنج بخش اصلی سرزمین دلفین ها، سرزمین شیرهای دریایی، آکواریوم، بخش وسیله های بازی و بخش غواصی تقسیم می گردد.

سرسره های آبی

Aquaventure Waterpark سرسره های متفاوتی دارد که هر یک تم و موضوع و هیجان خاص خود را دارند برای استفاده از سرسره های پارک آبی آکواونچر شرایط قدی وجود دارد و قد بازدید نمایندگان باید بیشتر از 1.2 متر باشد. چرا که طول قد کوتاه تر از این میزان برای استفاده از وسیله های پارک آبی امن نبوده و خطر غرق شدن را در پی خواهند داشت.

سرسره آبی آکوا کندا

این سرسره آبی نه تنها طولانی ترین سرسره پارک آبی آکوا وینچر است، بلکه طولانی ترین سرسره آبی در دنیا نیز به شمار می رود.البته به لحاظ شیب سرسره باید گفت که شیب چندان تند و تیزی ندارد اما طولانی بودن سرسره و شکل مارپیچی بودن آن آکوا کندا را به سرسره ای ترسناک تبدیل نموده که سوار شدن به آن دل و جرات فراوانی می خواهد. حتی اگر بتوانید با طولانی بودن و مارپیچی بودن سرسره کنار بیایید باز هم این سرسره برای تان ترسناک خواهد بود چون در ادامه جهت با تونل های باریک و سرپوشیده روبرو خواهید شد که در بعضی از نقاط به صورت روباز و شیشه ای هستند و ترس و هیجان را چندین برابر می نماید. در نهایت و پس از عبور از چنین موانعی به محیطی قیف شکل خواهید رسید شاید فکر کنید این آخر کار است اما نه! پس از رسیدن به این بخش از سرسره، یک یا دو بار دور آن خواهید چرخید و در نهایت پس از چند دور چرخیدن به استخر در نظر گرفته شده سقوط خواهید کرد. البته این نکته را هم باید گفت که گرچه سرسره آبی و هیجان فراوانی به همراه دارد اما جای هیچگونه نگرانی نیست چرا که مربیان و افراد غریق نجات در اطراف سرسره مواظب بازدید نمایندگان هستند.

سرسره زوم رنگو

زوم رنگو سرسره ای به شکل u انگلیسی است که مشابه اش را در پارک های آبی دیده اید. البته هیجان این سرسره بیشتر از همقطاران خودش است چرا که ابعاد آن نسبت به سایر سرسره های u شکل عظیمتر است. هنگام استفاده از این سرسره دقت کنید که دست و پایتان به سطح سرسره و زیر تیوپ برخورد نکند چون این کار باعث آسیب دیدن شما و دوستان تان خواهد شد.

سرسره انتقام پوزئیدون

پوزیدون از خدایان اساطیری یونان باستان است که قدرت آب ها و دریاها در اختیار اوست و این سرسره آبی پارک آکوا وینچر ماجرای خشم این الهه و انتقام دریافت آن است. در این بخش از پارک افراد در سکوهای مخصوص بین زمین و آسمان قرار گرفته و دست به سینه منتظر پوزئیدون می مانند تا اینکه ناگهان زیر پایشان خالی شده و با سرعتی نسبتاً زیاد به سمت پایین سقوط می نمایند! سقوطی آزاد که شما را داخل استخری عظیم می اندازد جایی که خدای دریاها منتظر شماست. این سقوط آزاد چنان هیجان انگیز و ترسناک است که انگار خدای آب ها عصبانی شده و دارد و از انسان ها انتقام می گیرد. شاید به همین دلیل است که از این سرسره به عنوان انتقام پوزایدون نام برده اند.

سرسره رقابت

سرسره رقابت همانطور که از نامش پیداست رقابتی بین شما و دوستانتان ایجاد می نماید رقابتی که تنها عامل سرعت می تواند برنده را تعیین کند. طراحی ظاهری این سرسره از معبد مایا ها الهام گرفته شده است و یک جور حس قدیمی و رقابتی مانند جنگجویان قدیمی را در شما ایجاد خواهد نمود. برای استفاده از سرسره رقابت کافیست همراه دوست و آشنای خود به بالای این معبد رفته و و هر دو از آنجا سوار سرسره شده و پایین بیاید. کار ساده ای است نه؟ اما باید به نحوی سر بخورید که سرعتتان بیشتر از دوستتان باشد. درست قبل از اینکه داخل استخر فرود بیاید بالای سرسره دستگاهی قرار گرفته که میزان سرعت هر بازیکن را قبل از سقوط به داخل استخر می سنجد و طبعاً سرعت هرکس بیشتر باشد برنده این رقابت است.

سرسره ایمان

در بخش دیگری از ساختمانی که همانند معبد مایاها ساخته شده است قرار گرفته که به آن سرسره ایمان می گویند. اگر علت این نامگذاری را می خواهید بدانید کافیست نگاهی به شیب سرسره بیاندازید. شیب تندی که این سرسره دارد حتی شجاع ترین افراد را وادار می نماید تا به خدایان و پیامبران برای فرودی آرام و بدون دردسر متوسل شوند. سرسره ایمان را به جرات می توان ترسناک ترین سرسره این مجموعه تفریحی نام برد. افرادی که از این سرسره استفاده می نمایند در ابتدا به صورت عمودی به سمت پایین در حالتی شبیه سقوط آزاد حرکت می نمایند و پس از عبور از تونلی تاریک وارد استخر می شوند.

سرسره ترن آبی

حتما وقتی به شهربازی رفته اید از وسیله ای به نام ترن هوایی استفاده نموده اید. البته چه از ترن هوایی استفاده نموده باشید و چه نه می دانید که این وسیله تا چه اندازه می تواند هیجان انگیز و ترسناک باشد. در کنترل نبودن وسیله توسط خود شخص، سرعت زیاد و شیب جهت عواملی هستند که ترن هوایی را هیجان انگیز کردند. پارک آبی آکواونچر نیز با الهام از ترن های هوایی، ترن های آبی ای را طراحی نموده که در آن افراد در گروه های دونفره سوار تیوپ شده و در تونل روباز که بین زمین هوا ساخته شده حرکت می نمایند. البته گرچه این تونل ها رو باز هستند اما دور تا دور آن توری هایی جهت محافظت و امنیت بیشتر استفاده نمایندگان کشیده شده اند.

سرسره حمله کوسه

حتی اسم این سرسره هم ترسناک است چه برسد به این که بخواهید از آن بهره ببرید. سرسره حمله کوسه همانند سرسره های معمولی دیگر است تا اینکه پس از طی کردن جهت ای نسبتاً کوتاه وارد تونلی تاریک می شوید. پس از ورود تان به تونل ناگهان همه جا روشن شده و خود را بین انواع ماهی ها و آبزیان خواهی دید در این بین اما کوسه ها توجه شما را به خودشان جلب خواهند کرد چرا که با سرعتی زیاد و به قصد دریافت شما به سمت تونل حرکت می نمایند اما نگران نباشید محفظه های شیشه ای تونل از شما محافظت می نمایند و البته تا قبل از این که دست کوسه ها به شما برسد شما از آن تونل خطرناک و در عین حال جذاب خارج شده اید.

تفریح در رودخانه

هیچ پارک آبی ای کامل نیست مگر اینکه رودخانه مصنوعی داشته باشد. پارک آبی آکواونچر با ایجاد دو رودخانه مصنوعی در پارک شکوه و مفرح بودن پارک را به رخ همگان کشیده است. رودخانه های مصنوعی این پارک آبی به دو نوع آرام و خروشان تقسیم می گردد. رودخانه مصنوعی پارک آبی آکوا ونچر تفریحات مختلفی مانند رپیدز را دارد. در رپیدز شما سوار بر تیوب شده و جهتی 1.6 کیلومتری در دل جنگلی شبیه سازی شده را طی خواهید کرد.

ماجراجویی در دنیای آبزیان

آکوا ونچر پارک آبی ای بیش از سرسره های هیجان انگیز است. در این پارک می توانید سری به دنیای زیر آب زده و حیوانات دریایی را از نزدیک مشاهده کنید. از جمله فعالیت هایی که می توانید در بخش ماجراجویی آبزیان انجام دهید غذا دادن به این موجودات زیبا، تماشا و لمس سفره ماهی ها و یادگیری نحوه زندگی آبزیان است.

کوسه سافاری!

پارک آبی آکوا ونچر قطعا یکی از پرهیجان ترین تجربه های زندگی تان خواهد بود اما اگر می خواهید این هیجان را به سطح بالاتری ببرید حتماً باید سری به بخش کوسه سافاری پارک بزنید. در این بخش می توانید با استفاده از لباس های مخصوص غواصی در دنیای ماهی ها و آبزیان قدم زده و با کوسه ها شنا کنید. شاید با شنیدن نام کوسه یاد فیلم حمله کوسه ها بیافتید البته که شنا کردن همراه کوسه ها هیجان بالایی دارد اما پارک آکوا ونچر امنیت مهمانان خود را تضمین می نماید. شنا کردن با کوسه ها به اندازه ای لذت بخش و مفرح است که حتی ممکن است این فکر به ذهنتان برسد که تولد خود را زیر آب و در میان کوسه ها و ماهی ها بگیرید. شاید به این فکر خود بخندید اما پارک آبی آکواونچر از این فکر شما حمایت نموده و امکانات برگزاری تولد و مراسم را در زیر آب برای شما فراهم می نماید.

شنا با شیر دریایی

شاید شنا کردن با کوسه ها برایتان کمی ترسناک باشد در این صورت می توانید تجربه شنا باشی های دریایی را کسب کنید. شیرهای دریایی حیوانات بامزه و دوست داشتنی هستند که به خوبی با انسان ها ارتباط برقرار می نمایند. شما می توانید با مراجعه به بخش شیر های دریایی این حیوانات را از نزدیک تماشا نموده و با آن ها بازی کنید.

آکواریوم

حتماً در مراجعه به باغ وحش ها و پارک های مختلف از قسمت اکواریوم این مکان ها هم دیدن نموده اید. خوب باید بگوییم هر چه که آکواریوم تا به حال دیده اید را فراموش کنید! آکواریوم پارک آبی آکوا ونچر عظیمتر از تمام آکواریوم هایی است که تا به حال دیده اید. این آکواریوم بخش های مختلفی دارد: کشف دنیای آتلانتیس- غواصی در آکواریوم- تماشای تمساح ها- اتاق آکواریوم گم شده و شنا با لوله های تنفسی. در این بخش از پارک آبی بازدید نمایندگان افسانه ها و قصه های دریا ها و اقیانوس ها را شنیده، بچه تمساح ها را از فاصله ای نسبتاً نزدیک تماشا نموده، در فضایی شبیه شهر گمشده آتلانتیس قدم زده و همانند غواصان به تماشای دنیای زیر آب می پردازند. بد نیست بدانید که در این بخش از پارک آبی امکان برگزاری مراسم و جشن ها را هم خواهید داشت البته برای انجام این کار باید با مسئولین پارک و بخش مربوطه هماهنگ شوید.

دنیای بچه ها

پارک آبی برای بچه ها دنیایی متفاوت و هیجان انگیز است شاید بخش هایی از پارک آبی آکواونچر برای بچه ها ترسناک و یا سرسره های این پارک برای بچه ها خطرناک باشد؛ به همین دلیل آکوا ونچر بخشی از پارک را به بچه ها اختصاص داده است. این بخش برای بچه ها بسیار امن تر است و این نور چشمان می توانند همراه والدینشان در این بخش به سرگرمی و تفریح بپردازند. طراحی این بخش از پارک آبی به صورت قلعه کوچک با پلکان، نردبان، سرسره، استخر و تونل های مارپیچ است تا بچه ها نیز هیجانی مشابه با سایر بخش های پارک را تجربه نمایند.

کلوب بچه ها

یکی دیگر از بخش های پارک آبی آکواونچر که مختص بچه ها طراحی شده است کلوپ بچه ها است. در این کلوپ امکانات و خدمات مختلفی برای بچه ها ایجاد شده است به طور مثال کامپیوتر هایی در این بخش قرار گرفته اند که بچه ها با استفاده از آنها با زندگی آبزیان و دنیای زیر دریا آشنا می شوند. از این گذشته شما می توانید تولد فرزند دلبندتان را نیز در این بخش برگزار کنید.

دنیای دلفین ها

قطعاً دلفین ها یکی از دوست داشتنی ترین و محبوب ترین موجودات دریایی هستند. دلفین ها علاوه بر اینکه به هوش بالای خود مشهورند رابطه خوبی هم با انسان ها برقرار نموده اند. به همین دلیل دلفین ها را می توان در جاهای مختلفی از دنیای سرگرمی و تفریح مشاهده کرد. پارک آبی آکواونچر با ایجاد فضایی مشابه فضای دریا بخشی از محیط خود را به دلفین ها اختصاص داده است. این بخش که دلفین بای نام دارد جزو محبوب ترین بخش های پارک به ویژه برای بچه ها است. در این بخش شما می توانید به تماشای دلفین ها و اجرای برنامه بامزه آنها مشغول شده و یا با این موجودات دوست داشتنی عکس بگیرید.

رستوران های پارک آبی آکوا ونچر

آکوا ونچر مجموعه وسیع و عظیم است از بعید نیست که چندین رستوران نیز در آن افتتاح شده باشد. رستوران های این مجموعه بسیار متنوع هستند و انواع غذاهای بین المللی عربی، کره ای، فست فود ها و غیره را سرو می نمایند. شارک بایتز، اسپلشر، اسنپر، لاگونز، ویوز، کیوسک، وودفایر، فرسکو و رستوران ایتالیایی برندهای رستوران و کافه های موجود در این پارک آبی هستند.

شرایط و ضوابط مختص پارک آبی آکوا ونچر

پارک آبی آکواونچر نیز همانند بسیاری از جاهای تفریحی دیگر ضوابط و شرایط خاص خود را دارد. این شرایط و ضوابط عبارتند از:

افراد با قد 1.2 و بالاتر از آن بدون در نظر دریافت شرایط سنی، فرد عظیمسال محسوب شده و افراد زیر 1.2 متر کودک به شمار می فرایند.

کارت عکس دار بازدید نماینده در همه حال باید همراه او باشد.

افرادی مجاز به همراه داشتن مهمان اند، بیش از 3 مهمان نمی توانند همراه داشته باشند.

بلیط آنلاین غیر قابل استرداد است.

مهمانان هتل آتلانتیس شامل تخفیفات ویژه هستند.

پس از خرید آنلاین کارت ورودی پارک، تنها تا 30 روز مهلت دارید که با هتل آتلانتیس تماس گرفته و ورود خود را رزرو کنید، در غیر این صورت اجازه ورود به پارک را نخواهید داشت.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از پارک آبی آکواونچر چقدر است؟

برای استفاده از وسیله های پارک آبی آکواونچر همانند بسیاری از نقاط دیگر باید بلیط تهیه کنید اما قیمت بلیط یکسان نیست و با توجه به اینکه شما ساکن هتل آتلانتیس هستید یا نه و یا اینکه زمان سفرتان چه موقع از سال است و اصلا از کدام بخش های پارک قرار است بهره ببرید، متفاوت خواهد بود. می توانید بلیط پارک آبی خود را پس از خرید هم لغو کنید اما با توجه به شرایطی که به طور مثال اگر شش روز زودتر از موعد ثبت نام بلیت خود را لغو کنید پول بلیت تمام و کمال به شما بازگردانده خواهد شد. پارک آبی آکواونچر همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب فعال است. این پارک در روزهای آخر هفته(آدینه و یکشنبه) از ساعت 1 بعد از ظهر تا 19 عصر فعالیت دارد.

فصل مناسب بازدید از پارک آبی آکواونچر چه زمانی است؟

گرچه آب و هوای گرم لذت تفریح در پارک های آبی را چندین برابر می نماید اما گرمای دبی کمی نامهربان است و تا حدی غیر قابل تحمل. به همین دلیل است که در ایام تابستان این شهر کم دنیاگرد شده و هتل ها ارزان تر هستند. اما زمستان برای کسانی که بلیط هواپیمای دبی را خریداری می نمایند فصلی نسبتا مناسب برای بازدید از این شهر است. در زمستان دبی هوایی خنک دارد اما آنچنان سرد نیست که نتوان کاری کرد و اجازه فعالیت در بیرون از هتل و پاساژ ها را به شما خواهد داد.

چگونه به پارک آبی آکوا ونچر برویم؟

پارک آبی آکواونچر در جزیره پالم جمیرا واقع شده است و برای رفتن به آن جزیره می توانید از ترانسفر مخصوص هتل آتلانتیس بهره ببرید. سایر گزینه های حمل و نقل برای رفتن به جزیره پالم جمیرا و پارک آبی آکواونچر عبارتند از اتومبیل شخصی، تاکسی های دبی و مترو.

در نزدیکی پارک آبی آکوا ونچر از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟

جاده پیاده روی پال جمیرا: 1.9 کیلومتر

تور هلیکوپتر دبی: 3.7 کیلومتر

فواره پوینت: 4.6 کیلومتر

چه هتل هایی در نزدیکی پارک آبی آکوا ونچر برای اقامت وجود دارد؟

هتل آتلانتیس: 1.5 کیلومتر

هتل ریتریت پالم دبی ام گالری: 2.9 کیلومتر

هتل سوفیتل دبی دپالم: 2.2 کیلومتر

سی سنترال ریزورت پالم: 2.8 کیلومتر

هتل د رویال آتلانتیس ریزورت: 1.4 کیلومتر

چه رستوران ها و غذاخوری هایی نزدیک به پارک آبی آکوا ونچر هستند؟

فست فود و همبرگر فردی: 6.5 کیلومتر

رستوران و غذاخوری الا: 8.8 کیلومتر

رستوران زیتون: 9.3 کیلومتر

رستوران اسپلاند: 9.8 کیلومتر

رستورن ایتالیایی سرتو: 10.4 کیلومتر

منبع: گردشبان
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 660

به "پارک آبی آکوا ونچر؛ از مفرح ترین و دیدنی ترین جاذبه های دبی، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک آبی آکوا ونچر؛ از مفرح ترین و دیدنی ترین جاذبه های دبی، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید