آمریکا و اروپا در برابر چین متحد شوند

به گزارش مجله نازلارا، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دبیرکل ناتو طی سخنانی در جمع دانشجویان کالج اروپایی بروژ بر لزوم همکاری آمریکا و اروپا در راستای مبارزه با چالش های جهانی مشترک مانند ظهور چین، حملات سایبری و فناوری های مخرب تاکید نمود.

آمریکا و اروپا در برابر چین متحد شوند

با ما سفر کنید و با نرخ تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بر اساس این گزارش، ینس استولتنبرگ گفت: امروز ناتو از 30 عضو قدرتمند بهره می برد و از امنیت تقریباً یک میلیارد نفر صیانت می نماید. اما اتحاد ما همچنان بر اساس تغییرات پیرامون ما در دنیا دستخوش تغییر می گردد و ما باید خود را با این چالش ها وفق دهیم، هم چالش های قدیمی و هم جدید.

وی همچنین اضافه نمود: اگرچه چین دشمن ما محسوب نمی گردد اما آمریکای شمالی و اتحادیه اروپا باید مراقب قدرت های غیر متحد ما به ویژه دومین قدرت دنیا از جهت هزینه های نظامی (چین) باشند.

استولتنبرگ در ادامه سخنان خود با تاکید بر متفاوت بودن ارزش های چین و غرب تاکید نمود که ظهور چین به عنوان یک قدرت دنیای به عنوان یک چالش عظیم در برابر اروپا و آمریکای شمالی مطرح بوده و اروپا و آمریکا باید در مقابل این چالش با یکدیگر متحد شده و همکاری نمایند.

گفتنی است از زمان روی کار آمدن جو بایدن و حمایت وی از تقویت ناتو، چالش های میان ناتو، روسیه و چین به اوج خود رسیده و مقامات ارشد دو طرف طی دو ماه گذشته سخنانی تهدید آمیز علیه یکدیگر مطرح نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 958

به "آمریکا و اروپا در برابر چین متحد شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا و اروپا در برابر چین متحد شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید