این کشتی فضایی عجیب می تواند هرکسی را به فضا ببرد!

به گزارش مجله نازلارا، یک استودیوی طراحی در لندن به نام PriestmanGoode طی همکاری با یک شرکت آمریکایی به نام Space Perspective دست به طراحی یک کشتی فضایی مشترک به نام نپتون زده است. این سازه کاملا آینده نگرانه طراحی شده است تا برای ماجراجویان پروپاقرص یک تجربه فراجهانی را فراهم آورد.

این کشتی فضایی عجیب می تواند هرکسی را به فضا ببرد!

عکس فرضی از بالن و کپسول کشتی فضایی نپتون بالای جو زمین

اصلی ترین تمرکز طراحان کشتی نپتون بر هرچه بهتر کردن تجربه انسانی در آن با فراهم آوردن نماهایی الهام بخش بوده است. نیگِل گود، طراح و یکی از پایه گذاران پریست من گود می گوید: نخستین چیزی که به آن فکر کردیم کیفیت تجربه مسافر بود. ما همه مؤلفه هایی را که بتوانند این سفر را نه تنها خاطره انگیز، بلکه واقعاً راحت و بی دردسر نمایند آنالیز کردیم.

برای آن که این چشم انداز صنعتی انگیزه بخش از نظر راحتی و تکمیل بودن کم و کاستی نداشته باشد، کپسول فرفره شکل چرخان نپتون (که به یک بالن بزرگ الجثه بالارو متصل می شود) را به گونه ای ساخته اند که فضای داخلی اش جادار بوده و پنجره هایی از کف به سقف داشته باشد تا مسافران بتوانند بهترین نما از فضا را ببینند؛ همچنین جایگاه های مناسب و یک سرویس بهداشتی در آن تعبیه شده است. یک خلبان راهنمایی نپتون را بر عهده خواهد داشت و حداکثر هشت مسافر (یا به قول خودشان جستجوگر) می توانند در آن سوار شوند؛ که در کمال آرامش و شگفت زدگی به یک گردش شش ساعته خواهند رفت.

عکس فرضی از کشتی نپتون که روی زمین نشسته است و آماده مسافرگیری است

این کپسول تا بالاتر از 99 درصد جو زمین و فاصله 30 کیلومتری از سطح زمین بالا خواهد رفت. پس از رسیدن به این ارتفاع، کشتی دو ساعتی را در آن گشت خواهد زد که مسافران در این بازه می توانند برای شبکه های اجتماعی فیلم و لایو و غیره و عکس و سلفی بگیرند و یا فقط محو نماهای خیره نماینده آن شوند. در دو ساعت پایانی نیز نپتون آرام آرام به سوی زمین برمی شود و در آخر در دریا می نشیند. سپس یک گروه نجات می آیند تا مسافران و خود کشتی را به محل مورد نظر برسانند. سفرهای نپتونی برای ترابری های تحقیقاتی و یاری به مطالعات جوی نیز کارآمد خواهند بود.

نخستین پرواز آزمایشی بی سرنشین نپتون اوایل سال 2021 انجام خواهد گرفت.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 605

به "این کشتی فضایی عجیب می تواند هرکسی را به فضا ببرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کشتی فضایی عجیب می تواند هرکسی را به فضا ببرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید