با ترس هایمان چگونه مقابله کنیم؟

به گزارش مجله نازلارا، سعی کنید در هنگام ترس با استفاده از تکنیکهای ریلکسیشن خودتان را آرام کنید . با استفاده از روشها و تمرینات ریلکسیشن ، سعی کنید چرخه ترس خود را قطع کنید.

با ترس هایمان چگونه مقابله کنیم؟

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

ترس واکنش طبیعی بدن ما به بحرانها و حوادث است . حتی مثبت ترین و طبیعی ترین حوادث زندگی مثل ازدواج ، بچه دارشدن ، نقل مکان به یک جای جدید هم با ترس همراه است . اگرچه بعضی ترسها کاملا طبیعی و گاهی حتی عاقلانه و مفید هستند اما بسیاری از ترسهای نیزغیر منطقی هستند و ما می توانیم با یادگیری روشهای غلبه بر آنها زندگی کم استرس تر و شادتری را تجربه کنیم.

  • بر روی بدنتان تمرکز کنید

سعی کنید در هنگام ترس با استفاده از تکنیکهای ریلکسیشن خودتان را آرام کنید . با استفاده از روشها و تمرینات ریلکسیشن ، سعی کنید چرخه ترس خود را قطع کنید. برای مثال سعی کنید روی ماهیچه های خود تمرکز کنید و برای چند ثانیه آنها را تا آنجا که می توانید سفت کنید و سپس رها کنید.

  • روی افکارتان تمرکز کنید

وقتی بدنتان را آرام کردید می توانید سراغ مغزتان بروید و روی آن تمرکز کنید . برای مثال از خودتان بپرسید ، آیا این ترس منطقی و عاقلانه است یا غیر منطقی است؟ سعی کنید براحساس ترستان غلبه کنید و پاسخ درست و واقعی را به خودتان بدهید . برای مثال اینکه فکر می کنید همه به شما خواهند خندید ، یک ترس و احساس غیر منطقی و غیر واقعی است . سپس سعی کنید با بیان جملات مثبت به خودتان انرژی مثبت بدهید و ترس را دور کنید . برای مثال اگر از سخنرانی در یک جمع وحشت دارید به خودتان بگویید : من یک سخنران عالی هستم ، مهم نیست جمعیت حاضر در اینجا چه عکس العملی نشان می دهند چون من یک انسان با ارزش هستم و کاملا اعتماد به نفس دارم.

  • با ترستان روبرو شوید

اگر چیزی مثل سوارشدن یکی از وسایل شهربازی در گذشته شما را ترسانده ، بهترین راه برای غلبه بر ترستان این است که دوبار آن وسیله را امتحان کنید. اما این بار حتما همراه یک دوست مطمئن و قابل اعتماد سوار آن وسیله شوید و سعی کنید از تکنیکهای غلبه بر ترس مثل ریلکسیشن و تمرکز روی افکار مثبت بهره ببرید و لبخند بزنید . لبخند زدن احساسات مثبت را افزایش می دهد و حسهای منفی را مختل می نماید.

گردآوری شده توسط گروه 7گنج

منبع : aftabir.com

منبع: هفت گنج
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 419

به "با ترس هایمان چگونه مقابله کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ترس هایمان چگونه مقابله کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید