بهترین زمان سفر به کرمانشاه

به گزارش مجله نازلارا، کرمانشاه با آثار تاریخی و موزه های متعدد و جاذبه های طبیعی زیبا در اطراف خود می تواند مقصد خوبی برای سفر به غرب ایران باشد. آیا می خواهید بدانید چه زمانی بهترین زمان سفر به کرمانشاه است؟

بهترین زمان سفر به کرمانشاه

کرمانشاه یکی از شهرهایی است که حتما باید برای یک بار هم که شده به آن سفر کنید و از جاذبه های تاریخی و طبیعی اطراف آن لذت ببرید. بدون تردید کرمانشاه با آب و هوای معتدل و خنک خود در فصل تابستان و مردم خون گرم خود می تواند مانند اردبیل، تبریز، ارومیه، شهرکرد و... مقصد مناسبی برای سفر در این ایام از سال باشد. در ادامه بهترین زمان سفر به کرمانشاه از ابعاد مختلف بررسی می شود و امیدواریم که این مطلب بتواند شما را در انتخاب بهترین زمان سفر به این شهر بر اساس هدف شما از سفر یاری دهد.

بهترین زمان بر اساس آب و هوا

بهترین زمان سفر به کرمانشاه از نظر آب و هوا تقریبا از اوایل خرداد تا اوایل شهریور است؛ میانه دمای کرمانشاه در این ماه ها 24 درجه سانتی گراد است که دمای مناسبی محسوب می شود. البته ممکن است در برخی از روزهای این ماه ها دما به 35 درجه سانتی گراد هم برسد که بالاترین دمای ممکن است. اندازه میانه حداقل دمای کرمانشاه در این ماه ها تقریبا 14 درجه سانتی گراد است. اگر می خواهید در بهار به کرمانشاه سفر کنید، خرداد بهترین زمان است؛ چراکه هوا به تدریج رو به گرمی می رود.

بهتر است در فصل زمستان به این شهر سفر نکنید؛ چراکه کرمانشاه زمستان های سرد و جانسوزی دارد؛ اندازه میانه دمای این شهر در سردترین ماه های یعنی اوایل دی ماه تا اوایل اسفند، تقریبا بین 1.3 تا 2.7 درجه است و اندازه میانه حداقل و حدبیشتر دما در این زمان به ترتیب تقریبا 3.5 و 7.5 درجه است.

شلوغ ترین و خلوت ترین زمان سفر

شلوغ ترین زمان سفر به کرمانشاه طبیعتا اواخر بهار و تابستان است؛ در این زمان کرمانشاه هوای دل انگیزی دارد و طبیعت اطراف آن به اوج زیبایی خود می رسد. البته در ماه های اردیبهشت و خرداد نیز این شهر مسافرانی دارد. توصیه می کنیم اگر در فصل تابستان به این شهر سفر کردید، حتما از طبیعت زیبای منطقه ریجاب، سراب نیلوفر و سراب قنبر و... دیدن کنید.

خلوت ترین فصل سفر به کرمانشاه زمستان است؛ چراکه در بیشتر روزهای زمستانی این شهر، هوا سرد و برفی است و در برخی از روزها یخبندان های سبک و سنگین رخ می دهد. همچنین به دلیل اینکه کرمانشاه یکی از شهرهای بزرگ ایران محسوب می شود، آلودگی هوا نیز یکی دیگر از مسائل بزرگ این شهر در پاییز و زمستان است.

بهترین زمان بر اساس جشنواره ها و رویدادها

یکی از مهم ترین رویدادهای کرمانشاه مراسم تنبورنوازی گروهی زن و مرد کردهای یارسان در دالاهوی کرمانشاه است که همراه با هم خوانی آن ها هر ساله در مهر برگزار می شود. هدف از برگزاری این مراسم انتقال پیام اتحاد و دوستی پیروان آیین یارسان به جهانیان است. پیشنهاد می کنیم برای دیدنی این مراسم از نزدیک حتما به کرمانشاه سفر کنید. این مراسم زیبا و دیدنی بخشی از مراسم جشن مهرگان، بزرگ ترین جشن ایرانیان باستان پس از عید نوروز است. تنبور کهن ترین ساز زخمه ای شناخته شده است.

جشنواره صدای پای بهار یکی دیگر از آیین های سنتی است که در روستای کندوله در 92 کیلومتری شمال کرمانشاه برگزار می شود. برنامه های این جشنواره شامل اجرای بازی های بومی، اجرای مراسم آئینی و سنتی، نمایش و عرضه صنایع دستی بومی و همچنین پخت شیرینی ها و آش های بومی می شود.

قیمت هتل ها

قیمت هتل های کرمانشاه بین 83 هزار تومان تا 322 هزار توان متغیر است و قیمت یک هتل میان رده هم تقریبا 150 هزار تومان است.

عکاس تصویر کاور: میثم منیعی

منبع: کجارو / روزیاتو / aparat.com / en.climate-data.org
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1472

به "بهترین زمان سفر به کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان سفر به کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید