تصاویر هوایی از ساخت بیمارستان در 10 روز ، کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا

به گزارش مجله نازلارا، در حالی که چین سرگرم ساخت یک بیمارستان هزار تختخوابی فوری در عرض 10 روز در شهر ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا است مقامات این شهر اعلام کردند قرار است یک بیمارستان دیگر را با ظرفیت 1300 تخت در ظرف 15 روز آینده احداث نمایند.

تصاویر هوایی از ساخت بیمارستان در 10 روز ، کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، احداث فوری این دو بیمارستان در شرایطی است که این کشور در تعطیلات سال نوی چینی بسر می برد، با این حال قرار است بدون توجه به تعطیلات، چین از همه امکاناتش برای ساخت این دو بیمارستان استفاده کند.

شهر ووهان به دلیل افزایش شمار بیماران با کمبود تخت روبه رو شده است و از این رو لازم است که چنین بیمارستانی به سرعت در آنجا احداث گردد. به گزارش شین هوا، این بیمارستان قرار است در مساحتی به متراژ 25 هزار متر مربع ساخته گردد. طراحی و اجرای آن از 23 ژانویه سال 2020 شروع و قرار است قبل از 3 فوریه تکمیل گردد. کارگران فعال در ساخت این بیمارستان 3 برابر حقوق عادی را دریافت می نمایند.

چینی ها پیش از این هم تجربه چنین اقدامی داشته اند. به دنبال شیوع گسترده بیماری مرگبار سارس در چین در سال های 2002 و 2003 میلادی که جان ده ها نفر را گرفت، یک بیمارستان برای مداوای مبتلایان در شهر پکن با فعالیت 7هزار کارگر در مدت 6 روز و هفت شب ساخته شد.

این بیمارستان در منطقه چانگ پینگ در حومه شهر پکن و در مساحتی به میزان 25 هزار متر مربع توسط ارتش چین ساخته شد بعد از ساخت این بیمارستان 680 نفر از مبتلایان سارس به سرعت در آن بستری شدند که فقط 8 نفر آنها جانشان را از دست دادند.

یک مقام چینی گفته است مراکز درمانی ووهان از رسیدگی به خیل مراجعین ناتوان شده اند به همین دلیل احداث این بیمارستان لازم است.

از این رو ده ها بیل مکانیکی و کامیون و صدها کارگر در حال فعالیت برای ساخت این بیمارستان هستند.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که حدود 2هزار نفر به ویروس مرموز معروف به کرونا مبتلا شده اند و 56 نفر نیز جانشان را از دست دادهاند.

تصاویری که می بینید شامل عکس هوایی و تصاویری از فعالیت 24 ساعته کارگران است که در تاریخ 24 ژانویه سال 2020 و پیش از آن گرفته شده است. کارگرانی که به سرعت در حال ساخت بیمارستان ووهان هستند.

چینی ها گفته اند دومین بیمارستان را در 15 روز برای مقابله با این بیماری می سازند.

  • فیلم | چگونه در 10 روز می توان یک بیمارستان 1000 تختخوابی ساخت؟

تصاویر هوایی از ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در 10روز | از کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 127

به "تصاویر هوایی از ساخت بیمارستان در 10 روز ، کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر هوایی از ساخت بیمارستان در 10 روز ، کار شبانه روزی چینی ها برای کنترل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید