خبرنگاران پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد

به گزارش مجله نازلارا، تهران- خبرنگاران- وب سایت خبری دیلی بیست بامداد روز آدینه افشا کرد که دولت ترامپ از میزان کشنده بودن ویروس کرونا دو ماه قبل از شیوع آن خبر داشته اما گزارشات هشدار را نادیده گرفته بود.

خبرنگاران پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد

وب سایت خبری آمریکایی دیلی بیست با استناد به سند غیرطبقه بندی شده گزارش داد که ارتش شمالی آمریکا در تاریخ سوم فوریه (14 بهمن سال 98) طی پیامی به کاخ سفید در خصوص میزان کشنده بودن ویروس کرونا هشدار داده بود و در بیانیه خود اعلام نموده بود که در بدترین شرایط این ویروس می تواند جان 80 هزار تا 150 هزار شهروند امریکایی را بگیرد.

ارتش شمالی آمریکا در بیانیه خود تحت عنوان سناریو قو سیاه میزان کشنده بودن ویروس کرونا را دو ماه قبل از ورود و تایید آن به آمریکا پیش بینی نموده بود.

در این گزارش آمده بود که براساس سهولت انتقال این ویروس همراه با ویژگی های بدون علامت آن در میان بعضی از مبتلایان، انتظار میرود تا 80 میلیون آمریکایی به این ویروس مبتلا شوند و 15 تا 25 میلیون نفر احتیاج به مراقبت داشته باشند و 300 تا 500 هزار نفر احتیاجمند بستری شدن هستند.

این گزارش در حالی منتشر می گردد که ترامپ رییس جمهوری آمریکا یک ماه قبل در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز هشدارهای سازمان بهداشت دنیای در خصوص میزان کشنده بودن ویروس کرونا را نادرست خوانده بود.

به دنبال نادیده دریافت هشدارهای امنیتی و بهداشتی توسط ترامپ، نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان از حزب دموکرات، ترامپ را مسئول ابعاد این بحران اعلام نموده است.

او گفته است که رییس جمهوری آمریکا نسبت به اجرای برنامه مقابله با بیماری کرونا از خود تعلل نشان داده است.

پلوسی در گفت وگویی با شبکه خبری سی ان ان آمریکا، تعلل دونالد ترامپ در مقابله با کرونا را مرگبار خواند.

ویروس کرونا که از چین شیوع یافت، به سرعت به کشورهای مختلف در سراسر دنیا سرایت نموده است. سازمان بهداشت دنیای این بیماری را اکنون همه گیر اعلام نموده است.

ویروس کرونا در آمریکا نیز رو به گسترش است و مقامات بهداشتی این کشور به ضعف سیستم آن اعتراف کردند. تا به این لحظه در این کشور 238 هزار و 836 نفر به این ویروس مبتلا شده اند که پنج هزار و 768 نفر جان خود را از دست داده اند و 10 هزار و 360 نفر بهبود پیدا نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 369

به "خبرنگاران پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنهانکاری دولت ترامپ در شیوع ویروس کرونا افشا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید