دستگیری دو جاسوس وابسته به آمریکا در سوریه

به گزارش مجله نازلارا، خبرگزاری رسمی سوریه گزارش کرد که نیرو های این کشور پیروز شدند دو جاسوس وابسته به آمریکا را دستگیر نمایند.

دستگیری دو جاسوس وابسته به آمریکا در سوریه

به گزاش گروه سیاسی خبرنگاران، خبرگزاری رسمی سوریه سانا، شامگاه چهارشنبه (هشتم مرداد)، گزارش داد که دو تروریست گروه موسوم به مغاویر الثوره که تحت فرمان آمریکا هستند، دستگیر شده اند.

طبق این گزارش، یک منبع میدانی در تدمر (در استان حمص) اطلاع داد که نیرو های سوریه بر پایه اطلاعات به دست آمده و نظارت مستمر بر محور های احتمالی نفوذ گروه های تروریستی توانستند دو تروریست را در جنوب شهر القریتین در شرق استان حمص دستگیر نمایند که طبق اعتراف این دو تروریست از پایگاه غیرقانونی آمریکا در منطقه التنف محل حضور ارتش سوریه نفوذ نموده بودند.

این منبع میدانی همچنین به سانا گزارش داد که این دو تروریست سلاح و دوربین گوگل در اختیار داشتند.

محمد الدخول و عبدالله حویان شلاش دو تروریست دستگیر شده، اعتراف کردند که عضو گروه تروریستی مغاویر الثوره هستند؛ نیرو هایی که در پایگاه التنف تحت فرمان آمریکا هستند.

این دو تروریست همچنین اعتراف کردند که پس از دریافت آموزش های لازم به آن ها سلاح، موتورسیکلت، دوربین و موبایل داده شده است و سپس به پایگاه آمریکا در منطقه التنف اعزام شده اند. طبق اعتراف این دو تروریست، آن ها در التنف پس از دریافت پول، نقشه هایی برای یافتن محل حضور ارتش سوریه تحویل گرفته اند.

دو تروریست یادشده در ادامه اعتراف کردند که از پایگاه التنف و به وسیله منطقه السبع به منطقه البصیری نفوذ نموده اند و توانسته اند تا شهر القریتین (استان حمص - مرکز سوریه) پیشروی نمایند.

طبق اعترافات، این دو تروریست پس از ورود به القریتین، اقدام به عکسبرداری از محل حضور ارتش سوریه و تأسیسات مالی می نمایند تا با همکاری عناصر سازمان تروریستی داعش در چاه های نفت و گاز بمب کار بگذارند و به مقر های نظامی و شهروندان سوریه حمله نمایند؛ با این حال، این دو تروریست پس از رسیدن به منطقه القریتین دستگیر می شوند.

ارتش سوریه پیشتر نیز در اقدامی مشابه تعدادی از این تروریست ها را دستگر نموده بود بطوریکه یکی از آن ها اعتراف نموده بود، تروریست ها تحت اشراف مربیان آمریکایی آموزش داده می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 582

به "دستگیری دو جاسوس وابسته به آمریکا در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری دو جاسوس وابسته به آمریکا در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید