اخبار سیاسی

وزیر علوم: تشکیل دفاتر نیرو های مسلح در دانشگاه ها مسئله امنیتی نیست

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: هدف از تشکیل دفاتر نیرو های مسلح دانشگاه ها برای ارائه خدماتی در این حوزه از جمله امریه های پسا دکتری و فناوری است و اصلاً بحث مسائل امنیتی در این خصوص مطرح نیست.

6 آبان 1401

هزاران فروشگاه در آلمان در آستانه ورشکستگی قرار دارند

هفته نامه اشپیگل آلمان فاش کرد هزاران فروشگاه در این کشور به علت افزایش هزینه های انرژی در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند.

11 مهر 1401

رشد بی سابقه مجلات علوم پزشکی در نمایه بین المللی اسکوپوس

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی با بیان این خبر گفت: در سال 1400 بالغ بر 35 مجله طی فرآیند داوری و ارزیابی در کمیته های تخصصی پیروز به اخذ نمایه Scopus شدند.

24 شهریور 1401

ریزش قیمت نفت متوقف شد؟

قیمت نفت روز آدینه تحت تاثیر تهدید روسیه مبنی بر توقف صادرات نفت و گاز به برخی خریداران، افزایش یافت، اما تحت تاثیر منظره تیره تقاضا، در راستا ثبت دومین کاهش هفتگی متوالی نهاده شد.

21 شهریور 1401

کاربران در انتظار بازگشت بسته های بلندمدت اینترنت موبایل ، رئیس رگولاتوری: موافق نیستم

درصورتی که همه چیز خوب پیش برود، قرار است به زودی بسته های بلندمدت اینترنت موبایل به سبد کاربران بازگردد.

18 شهریور 1401

پخش زنده مراسم رونمایی از آیفون 14 اپل؛ اولین آیفون 14 را برنده شوید!

انتظارات به زودی به سر می رسد و اپل رسما در تاریخ 16 شهریور ماه ساعت 21:30 به وقت ایران از خانواده آیفون 14 رونمایی خواهد نمود. تیم کوک، مدیر عامل کوپرتینویی ها در این تاریخ روی استیج سالن آمفی تئاتر استیو جابز فقید واقع در اپل پارک حاضر می گردد تا جدیدترین...

13 شهریور 1401

لازمه فعالیت تشکیلاتی زبان و هنر است

تهران (پانا) - رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک در جمع دانش آموزان عضو انجمن های اسلامی دانش آموزان، زبان و هنر را دو لازمه فعالیت تشکیلاتی دانست.

7 شهریور 1401

آمادگی ایران برای انعقاد قرارداد بلندمدت با هند برای توسعه بندر چابهار

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی آمادگی کشورمان را برای انعقاد قرارداد بلندمدت با هند با هدف توسعه بندر چابهار اظهار داشت و وزیر بنادر، کشتیرانی و آبراهه های هند گفت با دستور رئیس جمهوری هند ارتقای روابط مالی به وسیله سرمایه گذاری در این بندر دنبال می...

31 مرداد 1401

عضو کمیسیون عمران: ایرلان ها زیان ده نیستند، زیاده خواه هستند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان نباید با بهانه تحریم ها، برطرف مسائل را از سر خود باز نمایند و این نهایت بی مسئولیتی است که مدیران با بهانه تحریم از خود سلب مسئولیت نمایند و این رفتار را قبول نداریم. درصد بسیار بالایی از مسائل صنعت هوانوردی قابل مدیریت...

25 مرداد 1401

عشق از سینما رفت و عشق وحال آمد!

ابوالفضل جلیلی یکی از پیروز ترین فیلمسازان ایرانی دهه شصت و نیمه اول دهه هفتاد است که در آن سال ها پیروز به ساخت هفت فیلم شد- و در جوایز مهمی، چون ونیز و سن سباستین و سه قاره و لوکارنو پیروزیت های قابل ذکری به دست آورد.

23 مرداد 1401

تونس؛ آب های فیروزه ای و بناهای تاریخی دست در دست هم

این کشور کهن و متفاوتِ قاره آفریقا در طول تاریخ نقطه تلاقی فرهنگ ها و تمدن های مختلفی بوده و آثار تاریخی آن مربوط به چهار تمدن تاثیرگذار و مهم تاریخ کهن است. اولین تمدن این کشور در قرن دوازدهِ پیش از میلاد به دست فنیقی ها شکل گرفت. سپس در قرن پنجم پیش از...

12 مرداد 1401

موقعیت حقوقی مدیرعامل در شرکت

دنیای اقتصاد نوشت: سمت مدیرعاملی از نظر حقوقی بالاترین مقام اجرایی در هر شرکت است. مدیرعامل شرکت، طرف روابط حقوقی گوناگونی با سایر ذی نفعان شرکت است و دارای اختیارات و مسوولیت های مشخصی است. آگاهی مدیرعامل و سایر ذی نفعان شرکت، از موقعیت حقوقی مدیرعامل،...

3 مرداد 1401

شرکت مس آذربایجان تشکیل می گردد، اختصاص بودجه هزار و 290 میلیاردی برای شهرک های صنعتی استان

وزیر صمت از تصویب تشکیل شرکت مس آذربایجان اطلاع داد و گفت: با توجه به این که مس سونگون معدن بسیار بزرگی است، مدت ها در وزارتخانه بر روی این تصمیم کار شده و رئیس جمهور نیز برانجام این کار، تاکید دارند.

19 تیر 1401

الجزایر سفیر خود را از اسپانیا فراخواند

وزرات خارجه الجزایر در واکنش به موضعگیری تازه اسپانیا در قبال مسئله صحرای غربی، سفیر خود را از مادرید فراخوانده است.

5 تیر 1401

راه سخت ریشه کن کردن فقر، دولت نباید از مبارزه با فساد غافل شود

به گزارش خبرنگاران، به فاصله دو ماه و پنج روز، رئیس جمهور و وزیر رفاهش بر یک نکته تکید کردند: از فقر نباید اثری باقی بماند.

27 خرداد 1401

تکذیب افزایش عوارض خروج از کشور: سیر تا پیاز داستان 14 برابر شدن عوارض خروج

در چند روز گذشته انتشار خبری مبنی بر تغییر قیمت عوارض خروج از کشور در لایحه بودجه سال 1401 سروصدای زیادی در فضای مجازی و رسانه ها به وجود آورد. خبرها حاکی از این بودند که عوارض خروج از کشور در سال آینده به طور ناگهانی با رشدی 14 برابری همراه خواهد شد!

25 خرداد 1401

تامین اعتبار و سرمایه گذاری برای تکمیل 184 طرح و پروژه در خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: در سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی با 28 دستگاه دولتی و حاکمیتی برای تکمیل 184 طرح و پروژه تصمیمات مناسبی اتخاذ شد که هم تامین اعتبار مطلوبی به آن اختصاص یافت و هم سرمایه گذاری بخش خصوصی تقویت شد و هم از محل...

12 خرداد 1401

تور روسیه ارزان: اسلواکی پرداخت بهای گاز روسیه به روبل را پذیرفت

وزیر اقتصاد اسلواکی گفت که این کشور بهار گاز روسیه را به روبل پرداخت می نماید.

8 خرداد 1401

ابتلای 500 نفر به اُمیکرون؛ بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به تعویق بیفتد

تهران (پانا) - دبیر کمیته علمی کشوری کووید19 با اعلام اینکه حدود 500 نفر به سویه اُمیکرون در کشور مبتلا شده اند، گفت با توجه به شیوع سویه اُمیکرون در کشور درخواست می گردد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به تعویق بیفتد.

6 خرداد 1401

اختصاص 2 هزار میلیارد تومان برای ساماندهی بافت فرسوده پیرامون بقاع متبرکه

تهران (پانا) - نمایندگان مجلس با اختصاص دو هزار میلیارد تومان جهت ساماندهی بافت فرسوده پیرامونی بقاع متبرکه حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و حضرت احمد بن موسی(ع) موافقت کردند.

4 خرداد 1401
تعداد: (353)