ربات های ضدعفونی کننده در انگلستان

به گزارش مجله نازلارا، روی این ماشین ها ادوات تشخیص راه، چشم کامپیوتری و هوش مصنوعی کار گذاشته شده است تا بتوانند سطوحی را که احتیاج به شستشو دارند و مردم در اطراف آن نیستند، شناسایی نمایند. آن ها سپس یک محلول الکلی رقیق شده را روی اشیا می پاشند.

ربات های ضدعفونی کننده در انگلستان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

این موجودات ساخت دست بشر به ضدعفونی کردن خیابان ها و نقاطی در اماکن عمومی می پردازند که ریسک بالایی دارند

روبات ها برای نجات انسان از ویروس کرونا پا به میدان گذاشتند. این ماشین های خوداستوار انسان گونه، به عنوان پاک نماینده کووید-19 در مرکز وست یورک شایر شهر لیدز به صورت آزمایشی مشغول به کار شده اند.

در این طرح آزمایشی که اولین مورد در نوع خود در انگلستان محسوب می گردد، این موجودات ساخت دست بشر به ضدعفونی کردن خیابان ها و نقاطی در اماکن عمومی می پردازند که ریسک بالایی دارند.

امید می رود که این طرح که در فرودگاه برفورد شهر لیدز نیز در حال آزمایش است، خطر سرایت ویروس را هم برای مردم و هم برای خدمه پایین بیاورد.

دکتر بلال کادوح، استادیار دانشکده مهندس مکانیک لیدز، می گوید: این روبات ها قادر بودند اشیایی را که احتیاج به تمیز شدن دارند، شناسایی نمایند و در اماکن عمومی راه خود را پیدا نمایند. همچنین توانستند مواد ضدعفونی نماینده را درست و دقیق روی سطوح مورد نظر بریزند و شروع به تمیز کردن نمایند.

روی این ماشین ها ادوات تشخیص راه، چشم کامپیوتری و هوش مصنوعی کار گذاشته شده است تا بتوانند سطوحی را که احتیاج به شستشو دارند و مردم در اطراف آن نیستند، شناسایی نمایند. آن ها سپس یک محلول الکلی رقیق شده را روی اشیا می پاشند.

روبات های نظافت گر، مدل دستکاری شده ماشین های دیگری هستند که برای بازرسی، و در صورت امکان تعمیر زیرساخت های عمده نظیر لوله های زیر زمینی یا پل های عظیم طراحی شده بودند. اما گرچه این نوآوری برای اولین بار در یک شهر انگلستان به کار می رود، استفاده از ماشین برای کشتن ویروس کرونا مورد جدیدی نیست.

همین ماه گذشته، فرودگاه هیترو در لندن استفاده از روبات های نظافت گر UV را برای کاهش خطر مسافرانی که به کووید-19 مبتلا شده اند، شروع کزد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 589

به "ربات های ضدعفونی کننده در انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات های ضدعفونی کننده در انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید