فدراسیون روان شناسی ورزشی تاسیس شود

به گزارش مجله نازلارا، رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره گفت: تا به امروز برای سلامت جسم برنامه ریزی مناسبی شده اما برای سلامت روان و نقش روان شناسی در موفقیت ورزشی برنامه ریزی چندانی نشده است. پیشنهاد ما این است فدراسیون روان شناسی ورزشی در وزارت ورزش و جوانان تاسیس شود.

فدراسیون روان شناسی ورزشی تاسیس شود

به گزارش خبرنگاران دکتر محمد حاتمی در همایش ملی روان شناسی ورزشی که با حضور سید رضا صالحی امیری - رئیس کمیته ملی المپیک - در وزارت ورزش و جوانان برگزار گشت، با بیان این که ورزش حرفه ای برای نشاط اجتماعی اهمیت دارد، اظهارکرد: برای ورزش حرفه ای سلامت جسم و روان توامان لازم است.

وی همچنین از آمادگی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور برای هر گونه همکاری با وزارت ورزش و جوانان در این خصوص خبر داد.

به گزارش خبرنگاران دکتر محمد حاتمی روز گذشته با دکتر بهرام سرمست - استاندار قم - در ساختمان استانداری دیدار کرد. در این جلسه استاندار قم مکانی جهت استقرار شورای استانی سازمان نظام روانشناسی اختصاص داد و مقرر شد رئیس شورای استانی در جلسات شورای اجتماعی و سایر شوراهای مربوط شرکت کند.

این تصمیم در پی نامه دکتر اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری - به استانداران سراسر کشور درباره اختصاص فضای فیزیکی به شوراهای استانی سازمان نظام روانشناسی گرفته شد. در این جلسه معاونان و اعضای شورای استانی حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور، پیش از این نیز حاتمی به استان های کرمان، اصفهان، خراسان رضوی، همدان، فارس، آذربایجان شرقی، اصفهان و کرمانشاه سفر کرده بود و سفر به خوزستان نیز به دلیل شرایط جوی لغو شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 184

به "فدراسیون روان شناسی ورزشی تاسیس شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون روان شناسی ورزشی تاسیس شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید