پرداخت 700 هزار دلاری ترامپ به ایوانکا بابت مشاوره فرضی

به گزارش مجله نازلارا، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا طی یک تحقیق و بررسی فاش ساخت، دونالد ترامپ یک بار ظاهرا به دختر بزرگش ایوانکا مبلغ 747 هزار و 622 دلار به عنوان هزینه مشاوره پول پرداخته و بعدا این هزینه را از اسناد مالیاتی خود حذف کرده است.

پرداخت 700 هزار دلاری ترامپ به ایوانکا بابت مشاوره فرضی

روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرد، این رقم به طور خاص بخشی از حدود 26 میلیون دلار هزینه مشاوره توضیح داده نشده ای بوده که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از اسناد مالیاتی خود از 2010 تا 2018 از قلم انداخته است.

تحقیقات این رسانه درباره جزئیات دو دهه مالیات پرداختی از سوی ترامپ مشخص کرد که او کارآفرینی با سطح موفقیت بسیار کمتری نسبت به تصویری است که از خودش به مردم آمریکا ارائه کرده است. نیویورک تایمز فهمیده ترامپ در سالی که به ریاست جمهوری رسیده و همینطور در اولین سال ریاست جمهوری خود تنها 750 دلار مالیات بر درآمد فدرال پرداخته است.

این نشریه نوشت که ترامپ در 10 سال از 15 سال گذشته هیچ مالیات بر درآمدی پرداخت نکرده است.

نیویورک تایمز نوشته است: به نظر می رسد که ایوانکا به عنوان مشاور و به خاطر کاری که به صورت مفروض مشغول به آن بوده پول دریافت کرده است.

در اسناد مالیاتی که نیویورک تایمز بررسی کرده نامی از مشاوران نیامده است. اما خبرنگاران رقم 747 هزار و 622 دلاری را که سازمان ترامپ در اسنادش ادعا کرده با رقمی که ایوانکا ترامپ در اسناد افشای امور مالی خود به هنگام پیوستن به کاخ سفید در 2017 گزارش کرده است، تطبیق دادند.

در ادامه گزارش نیویورک تایمز آمده است، سازمان ترامپ مدعی شده که پول های پرداختی مربوط به پروژه های هتل در ونکوور و هاوایی بوده اند. ایوانکا ترامپ یک مقام اجرایی شرکت های ترامپ بوده که سودها را دریافت می کرده و هزینه های مشاوره برای هر دو پروژه را پرداخت می کرده است؛ به این معنی که ظاهرا با او نیز در همان معاملات مربوط به هتل ها که مدیریت می کرده مثل یک مشاور برخورد شده است.

قوانین مالیاتی به کارفرماها اجازه می دهند هزینه های مشاوره را به عنوان یک هزینه شرکت استنتاج کنند اما سرویس درآمد داخلی آمریکا مشخص ساخته برای انجام این کار باید ساز و کار مشاوره بخشی عادی و لازم از فعالیت شرکت باشد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 668

به "پرداخت 700 هزار دلاری ترامپ به ایوانکا بابت مشاوره فرضی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 700 هزار دلاری ترامپ به ایوانکا بابت مشاوره فرضی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید