کرمان دربرنامه بازدید راهنمایان گردشگری درکنوانسیون 2017قرار گرفت

به گزارش مجله نازلارا، محمود وفایی در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های گردشگری کرمان اظهار کرد: هفت هزار اثر تاریخی شناسایی شده در این استان وجود دارد.

کرمان دربرنامه بازدید راهنمایان گردشگری درکنوانسیون 2017قرار گرفت

اگر علاقمند به سفر با بهترین ارزانترین تور کانادا 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی از ثبت ملی 700 اثر تاریخی در دیار کریمان اطلاع داد و اضافه کرد: تا به امروز سه اثر ارگ بم، باغ شاهزاده ماهان و روستای تاریخی میمند به ثبت دنیای رسیده است.

وفایی با اشاره به اینکه پرونده ثبت دنیای کویر لوت و قنات های استان کرمان نیز در راستا ثبت دنیای قرار گرفته است، گفت: سال آینده با ثبت این آثار و رسیدن شمار آثار ثبت دنیای این استان به پنج اثر؛ کرمان از این حیث در ردیف نخست کشور قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت های لازم برای رونق صنعت گردشگری در کرمان، توضیح داد: کرمان را به لحاظ ظرفیت هایی که دارد، می توان به ایران کوچک تشبیه کرد و باید سعی کنیم با معرفی آثار این دیار گردشگران بیشتری را جذب استان کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی برافزایش پنج برابری گردشگران خارجی، اضافه کرد: باید در این خصوص با برنامه ریزی دقیق عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ایران میزبانی هفدهمین کنوانسیون دنیای راهنمایان گردشگری برای سال 2017 را بر عهده دارد، اضافه کرد: کرمان در برنامه بازدید راهنمایان گردشگری دنیا در کنوانسیون 2017 قرارگرفته است که فرصتی بی نظیر برای معرفی ظرفیت های این دیار به دنیایان است.

وی با اشاره به اقلیم چهارفصل استان کرمان، اضافه کرد: متأسفانه بسیاری از ظرفیت های کرمان ناشناخته باقی مانده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان یادآور شد: ایران جزء معدود کشورهایی است که از منابع طبیعی فوق العاده غنی با اقلیم های مختلف برخوردار است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 199

به "کرمان دربرنامه بازدید راهنمایان گردشگری درکنوانسیون 2017قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمان دربرنامه بازدید راهنمایان گردشگری درکنوانسیون 2017قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید