6 روش ساده برای ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار

به گزارش مجله نازلارا، هنگام ساخت قسمت های اساسی کمد لباس آقایان، رنگ قهوه ای هم به عنوان رنگ اصلی در کنار انواع مختلف رنگ های آبی، طوسی، مشکی و سفید قرار می گیرد. البته رنگ قهوه ای به مقدار رنگ های طوسی و آبی رسمی نیست؛ اما در شرایط بسیاری کاربرد دارد. در این مطلب به شش ایده مختلف برای ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار که یکی از گزینه های منحصر به فرد موجود در کمد لباس آقایان است می پردازیم.

6 روش ساده برای ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار

چرا رنگ قهوه ای کمتر مورد توجه قرار گرفته است؟

دلایل بسیاری برای کم توجهی به رنگ قهوه ای در استایل کاری آقایان وجود دارد؛ اما باور کلی بر این است که بیش از همه رنگ های دیگر در دنیای پوشاک آقایان به آن بی توجهی شده است. کت و شلوار قهوه ای یکی از گزینه های شیک برای اضافه کردن به کمد لباس مردانه است که می تواند در موقعیت های مختلفی استفاده گردد. به همین علت شش ایده برای ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار معرفی نموده ایم که هر کدام از این ایده ها می توانند برای کت و شلوار قهوه ای ساده با کمترین تغییرات لازم هم اعمال شوند.

تئوری های استایل با رنگ قهوه ای

پیش از آنکه به ایده های ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار بپردازیم، تئوری استایل این رنگ را توضیح می دهیم. رنگ قهوه ای می تواند با اغلب لباس های مخصوص موقعیت های رسمی به جز همراه با کراوات مشکی و کراوات سفید ست گردد. علت این موضوع این است که رنگ قهوه ای به عنوان مکمل رنگ های دیگر و متعادل کننده سایر رنگ های روشن که می توان در همه موقعیت ها با هر لباسی پوشید به کار می رود.

این رنگ به خوبی با رنگ های پایه و اصلی ترکیب می گردد. به صورت جزئی تر رنگ قهوه ای به خوبی با یکی دیگر از رنگ های پایه آبی لباس مردانه ست می گردد. علت این موضوع این است که رنگ های آبی و نارنجی در چرخه رنگ متضاد هم بوده و چون قهوه ای اغلب دارای تناژ نارنجی است به خوبی با آبی ترکیب می گردد. علاوه بر این به علت اینکه آبی و قهوه ای انواع مختلفی دارند به سادگی می توان تناژهای رنگی که هر دوی آن ها برای فرد مناسب باشند را پیدا کرد.

همانطور که قهوه ای با آبی ترکیب خوبی را ایجاد می نماید می تواند با رنگ طوسی که یکی دیگر از رنگ های پایه و اصلی است هم به خوبی ست گردد. با وجود اینکه این ترکیب خیلی رایج و متعارف نیست؛ اما تا زمانی که از نظر پارچه، فصل و مقدار رسمی بودن مطابقت داشته باشند می توانید این دو رنگ را به راحتی با هم ست کنید. به عنوان مثال شلوار فلانل طوسی در ترکیب با کت تویید دارای تناژ قهوه ای ست بسیار مناسبی را برای استایل اسمارت کژوال در فصل های پاییز یا زمستان به وجود می آورد.

به عنوان قانون دیگر از پوشیدن رنگ های قهوه ای و مشکی در یک استایل با هم اجتناب کنید؛ زیرا این رنگ ها مشابه هم هستند. البته در صورتی که این رنگ ها از نظر مقدار رسمی بودن و شدت رنگ با هم همخوانی داشته باشند می توانید آن ها را با هم بپوشید. یکی دیگر از رنگ هایی که به خوبی با قهوه ای ترکیب می گردد سبز است به احتمال زیاد علت این موضوع این است که این دو رنگ بسیار در طبیعت با هم دیده می شوند.

  • 4 روش ساده برای داشتن یک استایل کژوال با کت و شلوار

رنگ را با تناژ پوست خود ست کنید. نکته دیگری که در این قسمت وجود دارد این است که علاوه بر ست کردن انواع مختلف رنگ قهوه ای با رنگ های لباس های دیگری که می پوشید، باید آن را با تناژ رنگی پوستتان هم ست کنید. به عنوان مثال تناژ های رنگی روشن تر پوست با انواع روشن تر رنگ قهوه ای و تناژهای تیره تر پوست با انواع تیره رنگ قهوه ای و پیراهن سفید برای ایجاد تضاد زیبا به خوبی ترکیب می شوند.

البته این قوانین غیرقابل تغییر نیستند و در واقع بعضی از استایل هایی که در ادامه معرفی می کنیم ممکن است از آن ها پیروی نکنند. می توانید این قوانین را به شکل ایده های اصلی برای ترکیب رنگ ها با هم در نظر بگیرید.

6 روش برای ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار

1. استایل اداری رسمی

اغلب مواقع پوشیدن کت و شلوار کامل به رنگ قهوه ای تاحدودی رسمی است؛ اما کت و شلوار قهوه ای طرح دار کمی غیررسمی به شمار می رود. در صورتی که محیط کاریتان خیلی رسمی است و بیشتر کت و شلوارهای سرمه ای و ذغالی در آن به چشم می خورد، به احتمال زیاد کت و شلوار قهوه ای ذغالی تیره با طرح های ریز کمترین مقدار رسمی بودن را خواهد داشت.

در این شرایط می توانید با اضافه کردن عناصر دیگر استایل رسمی تری داشته باشید. به عنوان مثال، برای ایجاد تضاد بیشتر از پیراهن سفید دارای سرآستین فرانسوی به همراه کراوات، کفش های تیره رنگ و اکسسوری های مجذوب کننده بهره ببرید. یک کت و شلوار سه تکه، کت چهاردکمه و سپس کت دو دکمه دو تکه به احتمال زیاد به ترتیب رسمی ترین گزینه ها به شمار می فرایند.

یکی دیگر از مثال های استایل خیلی رسمی کاری شامل پوشیدن پیراهن استخوانی یا شیری رنگ برای همخوانی بهتر با رنگ قهوه ای و دکمه سر دست کلاسیک است. جوراب و پوشت هم می توانند با رنگ قهوه ای همخوانی داشته باشند. علاوه بر این، کفش های آکسفورد تیره تر هم مناسب این استایل هستند.

2. استایل اداری با رسمیت کمتر

اگر به سمت استایلی با رسمیت کمتر برویم، در جایی که کت و شلوار فقط در بعضی شرایط خاص پوشیده می گردد یا فقط ترکیب های عجیب کت و شلوار کاربرد دارد باز هم می توانید از کت و شلوار بهره ببرید؛ اما با اضافه کردن رنگ های بیشتر مقدار رسمیت استایل خود را کاهش دهید.

به عنوان مثال پوشیدن پیراهنی به رنگ آبی یا یکی دیگر از رنگ های پاستلی حتی با طرح های ریز انتخاب مناسبی می تواند باشد. این نکته برای اکسسوری های درشت تر هم از نظر رنگ، طرح و بافت صحیح است. در چنین شرایطی نه تنها می توانید کت و شلوار قهوه ای تیره طرح دار بلکه کت و شلوار به رنگ های روشن تر را هم امتحان کنید.

3. اضافه کردن جلیقه به رنگ متضاد

سومین استایل شامل اضافه کردن رنگ های بیشتر به استایل است که در این قسمت شامل افزودن جلیقه ای به رنگ متضاد می گردد. این کار می تواند به راحتی در ترکیب با کت و شلوار دو تکه که جلیقه به سادگی زیر کت قرار می گیرد یا در ترکیب با کت و شلوار سه تکه که جلیقه می تواند جایگزینی برای جلیقه اصلی کت و شلوار باشد انجام گردد.

تنها مدل کت و شلواری که برای این استایل توصیه نمی گردد کت و شلوار چهاردکمه است؛ زیرا به علت اینکه دکمه های این مدل کت همواره باید بسته باشند لایه زیرین جلیقه به صورت کامل به وسیله کت چهاردکمه پوشانده می گردد.

  • با کت و شلوار طوسی چه رنگ پیراهنی بپوشیم؟

4. ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار با یقه اسکی (ژاکت یقه دار)

یکی دیگر از استایل های غیررسمی تر که ترکیب مناسبی برای فصل زمستان به شمار می رود، ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار با ژاکت یقه دار است. این استایل با دو مولفه اصلی متمایز می گردد.

نخستین مولفه، درشت بودن و برجستگی نسبی استایل است که به صورت عمده با طرح کت و شلوار و رنگ ژاکت یقه دار تعیین می گردد. امکان انتخاب طرح های درشت تر یا رنگ های غنی تر وجود دارد و در عین حال می توان سادگی را با انتخاب رنگ های خنثی در استایل ایجاد کرد.

دومین مولفه از چگونگی انتخاب سایر لباس ها و اکسسوری هایی مانند کفش، جوراب و پوشت تعیین می گردد.

5. ست کردن کت کت و شلوار با یک شلوار عجیب

این استایل با جداسازی اجزای کت و شلوار شروع می گردد. به احتمال زیاد ساده ترین روش برای انجام این کار پوشیدن کت کت و شلوار با یک جفت شلوار عجیب و نامتعارف است. به خاطر داشته باشید که به علت طرح دار بودن کت و شلوارهایی که مورد آنالیز قرار می دهیم، کت طرح دار روی شلوار ست خودش با رنگ متضاد ظاهر مجذوب کننده تری در مقایسه با کت ساده در شرایط مشابه خواهد داشت.

کت های کت و شلوارهای ساده به علت ویژگی هایی که دارند بدون ترکیب شدن با شلوار ست خود ناقص به نظر می رسند؛ اما کت هایی مانند کت تک یا اسپرت هنگام ترکیب شدن با شلوارهای ساده و متضاد جلوه زیباتری دارند.

سوی دیگر این تکنیک یعنی پوشیدن شلوار کت و شلوار طرح دار، با یک کت ساده کمی عجیب تر به نظر می رسد. اغلب کت های کت و شلوار، طرح دار هستند اما به هر حال امکان ست کردن لباس رسمی به عنوان مثال یک کت ساده با شلوار طرح دار هم وجود دارد.

البته توصیه نمی گردد که کت یا شلوار کت و شلوار طرح دار را با لباسی که طرح دیگری دارد به صورت جداگانه ست کنید. ممکن است این کار در بعضی شرایط خاص جالب باشد اما به احتمال زیاد منجر به ایجاد استایلی با طرح های بسیار می گردد که هیچ هم خوانی ای با هم ندارند.

6. استفاده از تکنیک ایتالیایی Spezzato

آخرین استایل پیشنهادی، مدل پیشرفته استایل قبل است. این استایل برگرفته از یک تکنیک ایتالیایی به نام Spezzato است که در آن اجزای دو کت و شلوار مختلف با هم ترکیب می شوند. به عنوان مثال امکان پوشیدن کت و جلیقه یک کت و شلوار سه تکه طرح دار قهوه ای با شلواری به رنگ متضاد وجود دارد. بر عکس می توان شلوار و جلیقه یک کت و شلوار سه تکه را با کتی به رنگ متضاد ترکیب کرد.

همانطور که از موارد گفته شده تعیین شد در صورتی که یکی یا هر دوی کت و شلوارهایی که به این روش با هم ترکیب می شوند سه تکه باشند استایل بهتری ایجاد خواهد شد. در این روش جلیقه یک عنصر میانی است که به ترکیب دو کت و شلوار یاری می نماید.

در خاتمه

در این مطلب 6 روش ست کردن کت و شلوار طرح دار قهوه ای را معرفی کردیم. به نظر شما کدام ایده استایل مجذوب کننده تری را ایجاد می نماید؟ آیا شما هوادار پوشیدن کت و شلوار طرح دار قهوه ای هستید؟

منبع: Gentlemans Gazette

منبع: دیجی استایل
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1525

به "6 روش ساده برای ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 روش ساده برای ست کردن کت و شلوار قهوه ای طرح دار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید