آزمایشگاه ووهان ادعا ساخت کرونا در این مرکز را رد کرد

به گزارش مجله نازلارا، با تشدید برآورد ها درباره منشا ویروس کرونا در دنیا و اتهام زنی های آمریکا به چین، مسئولان آزمایشگاه شهر ووهان هر گونه دست داشتن این مرکز در ایجاد کرونا را رد کردند.

آزمایشگاه ووهان ادعا ساخت کرونا در این مرکز را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله نازلارا، یوان ژیمینگ نائب رئیس بنیاد ویروس شناسی ووهان در مصاحبه با شبکه سی جی تی ان چین ادعا ها درباره دست داشتن این مرکز آزمایشگاهی در ایجاد و شیوع ویروس کرونا را تئوری توهم توطئه خواند.

بنا بر گزارش ان بی سی نیوز، وی معتقد است که بیان تئوری توهم توطئه درباره دست داشتن بنیاد ویروس شناسی ووهان به منظور گیج کردن مردم درباره منشا ویروس کرونا طراحی شده است.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، اولین باری است که یک مسئول بنیاد ویروس شناسی ووهان به صورت علنی درباره شیوع کرونا و اتهام های مطرح شده علیه این مرکز صحبت می نماید.

ژیمینگ ادامه داد: به عنوان افرادی که کارشان مطالعه ویروس است، ما دقیقا می دانیم که چه نوع تحقیقی در این بنیاد در جریان است و چطور بنیاد ویروس ها و نمونه ها را مدیریت می نماید. ما از همان ابتدا گفتیم که اصلا به هیچ وجه امکان ندارد که منشا این ویروس (کرونا) ما باشیم.

وی اضافه کرد: ما یک رژیم تنظیم مقررات و روش تحقیقاتی سفت و سختی داریم و به همین خاطر ما به خودمان اطمینان داریم.

نائب رئیس بنیاد ویروس شناسی ووهان البته خاطرنشان کرد که به دلیل استقرار این مرکز در ووهان ممکن است بعضی فکر نمایند ویروس کرونا با بنیاد ویروس شناسی ووهان مرتبط باشد، اما اقدامات بعضی طرف ها در گمراه کردن عامدانه مردم کار اشتباهی بوده است.

شبکه ان بی سی نیوز گزارش داد: برای چین ریشه ویروس (کرونا) به یک موضوع سیاسی حساس بوده است چرا که ویروس چینی یا ویروس ووهان خواندن آن توسط ترامپ و دیگر مقام های دولتش چین را عصبانی نموده است.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی، جامعه اطلاعاتی آمریکا در حال آنالیز احتمال این موضوع است که آیا ویروس کرونا به صورت تصادفی از دل آزمایشگاه ووهان که در حال تحقیق بیماری ها روی خفاش ها بوده، بیرون آمده باشد.

مقام های کنونی و سابق اطلاعاتی آمریکا به این شبکه خبر دادند، سازمان های جاسوسی آمریکا دخالت بشر در ساخت ویروس کرونا را رد نموده اند، اما گفته اند که دانشمندان مرکز آزمایشگاهی ووهان روی ویروس کرونا تحقیقاتی انجام داده بودند و به همین دلیل در حال آنالیز این احتمال هستند که شاید یکی از پرسنل این مرکز تصادفی به کرونا مبتلا و این ویروس را به این مرکز آورده باشد.

یکی از این مقام های اطلاعاتی آمریکایی که نخواست نامش فاش گردد، در این باره گفت: این یک احتمال است البته محتمل ترین احتمال نیست.

مقام های دولت چین پیش از این بار ها هر گونه دخالت بنیاد ویروس شناسی ووهان در موضوع شیوع ویروس کرونا را رد نموده اند.

ژائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه (هفته گذشته) خاطرنشان کرد، سازمان جهانی بهداشت مکرر اعلام نموده است که هیچ مدرک و شنانه ای درباره ساخت این ویروس در آزمایشگاه (ووهان) وجود ندارد.

این مقام چینی اضافه کرد، بنیاد ویروس شناسی ووهان همکاری نزدیکی با سازمان جهانی بهداشت و دیگر نهاد های سازمان ملل داشته است.

اظهارات تازه مقام های بنیاد ویروس شناسی ووهان درباره رد هر گونه دخالت این مرکز آزمایشگاهی در ایجاد و شیوع ویروس کرونا در حالی مطرح شده که پیش از این، یک تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج انگلیس این موضوع که ووهان اولین نقطه شیوع کرونا بوده را زیر سوال برده است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 416

به "آزمایشگاه ووهان ادعا ساخت کرونا در این مرکز را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه ووهان ادعا ساخت کرونا در این مرکز را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید