از سرگیری صدور ویزا برای گردشگری

به گزارش مجله نازلارا، تیرماه 99 معاون گردشگری خاطرنشان کرد که ورود گردشگران خارجی به ایران از زمان شیوع ویروس کرونا متوقف شده و وزارت بهداشت برگزاری تورهای بین المللی را تا فروکش کردن ویروس کرونا و عبور از شرایط سخت و بحرانی ممنوع نموده اما سفرهای ضروری، تجاری و کاری به ایران البته به صورت انفرادی بدون مانع است. بعد از این اظهارات، رئیس اداره گذرنامه و ویزا وزارت امورخارجه نیز از غیرفعال شدن گزینه های ویزا گردشگری و زیارتی از سامانه ویزا الکترونیکی ایران تا عادی شدن شرایط اطلاع داد.

از سرگیری صدور ویزا برای گردشگری

علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی در آخرین ارزیابی، میزان خسارت واردشده از ویروس کرونا به جهانگردی را تا مردادماه سال جاری 12 هزار میلیارد تومان برآورد نموده و گفته بود: در سه ماه نخست سال جاری فقط 74نفر جهانگرد به ایران سفر کردند و جهانگردی به صفر نزدیک شده است.

او چندوقت پیش گفت که با تأیید وزارت بهداشت و کمیته اجتماعی کشور، شهریورماه جهانگردی خارجی و پروازهای خارجی برقرار خواهد شد و تعداد آنها افزایش می یابد.

مونسان روز شنبه در جلسه شورای مدیران این وزارتخانه نیز از برنامه ریزی ها برای صدور ویزا برای تورهای گروهی خارجی خبر داده و گفته است: در این خصوص با وزیر بهداشت صحبت هایی داشته ام. جهانگردان خارجی زمانی که با تور و به صورت گروهی به ایران سفر نمایند، از نظر سلامت آنالیز می شوند و تمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت خواهند کرد و از مراکز و تأسیسات رسمی تحت نظارت این وزارتخانه که تمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می نمایند، استفاده خواهند کرد.

وزیر میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی با بیان اینکه بعضی از کشورها جذب جهانگرد خارجی را شروع نموده اند و سفرهای خارجی به این کشورها انجام می گردد، اظهار نموده است: ما نیز با درنظرگرفتن نظر وزارت بهداشت و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، می توانیم موضوع جذب جهانگرد خارجی را دوباره شروع کنیم.

رایزنی وزارت میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی با وزارت بهداشت برای از سرگیری صدور ویزای جهانگردی ایران به گروه ها و تورها در شرایطی درحال انجام است که بعضی از کشورها در بازگشایی مرزهای هوایی به خاطر تهدید ویروس کرونا، انعطاف کمی نشان می دهند و تعداد پروازهای بین المللی نیز محدود است. هم اکنون در مسیرهای ایران- پاریس، لندن، منچستر، آمستردام، وین، دوبی، دوحه، بانکوک، کوآلالامپور، گوانجو، بصره، مسکو، دهلی و بیروت پروازهایی برقرار شده که در بعضی از این مسیرها فقط افراد دارای کارت و جواز اقامت، کار یا تحصیل امکان سفر دارند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره برقرار بیشتر پروازهای بین المللی گفته است: از سرگیری پروازهای خارجی و بازگشت شرایط آنها به حالت عادی تنها به شیوع ویروس کرونا و نحوه کنترل آن از سوی کشورهای مختلف بستگی دارد.

منبع: شهروند آنلاین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 647

به "از سرگیری صدور ویزا برای گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرگیری صدور ویزا برای گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید