پیگیری جواب ویزای انگلیس

به گزارش مجله نازلارا، بعد از انگشت نگاری پیگیری جواب ویزای انگلیس از چه طریق انجام می گردد؟ و سوال مهمتر اینکه بعد از تحویل مدارک چگونه می توان با سفارت انگلیس ارتباط برقرار کرد؟ این ها همه سؤالاتی هستند که دانستن جواب آن ها به متقاضیان ویزا یاری می نماید تا با اطلاعات کامل تر بهترین راه را برای دریافت ویزای انگلیس انتخاب نموده و پیگیری مراحل بعدی را انجام دهند.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

پس از تحویل مدارک و انگشت نگاری مراحلی را که متقاضی ویزا بایستی برای دریافت انجام دهد به خاتمه رسیده و اکنون نوبت سفارت ست که مدارک را مورد آنالیز قرار داده و در نهایت نتیجه را به متقاضی اعلام کند. اما صدور ویزا چه مدت زمان برده و پیگیری جواب ویزای انگلیس از چه طریقی امکان پذیر است؟ عناوینی هستند که در این مطلب درباره آن ها صحبت خواهیم کرد؟

ثبت نام آنلاین ویزای انگلیس

ثبت نام، پر کردن فرم و دریافت وقت سفارت انگلیس به صورت آنلاین و به وسیله وب سایت رسمی سفارت انجام می گردد. در این بین تکمیل فرم بسیار حائز اهمیت بوده و باید با دقت بالا و مشاوره کارشناسان انجام گردد.

نوع و مدت ویزای درخواستی، مشخص محل انگشت نگاری، اطلاعات شخصی (آدرس منزل، محل کار، اطلاعات پاسپورت و …)، شغل، میزان درآمد، سابقه سفر و … از موارد خواسته شده در این فرم هستند. در این بین اما میزان درآمد و تمکن اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

در واقع میزان درآمد باید با مانده حساب و گردش اقتصادی مطابقت کامل داشته باشد. چرا که سفارت انگلیس تمام موارد را با هم تطبیق داده و در صورت وجود هرگونه مغایرت درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

به همین دلیل پر کردن صحیح فرم نقشی مهم در فرایند دریافت و پیگیری جواب ویزای انگلیس دارد.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

متقاضیان ایرانی ویزای انگلیس می توانند تهران، امارات (دبی، ابوظبی)، ترکیه (استانبول، آنکارا) یا ارمنستان (ایروان) را برای انگشت نگاری انتخاب نمایند.

انتخاب هریک از این مقاصد برای انگشت نگاری ممکن است در زمان نوبت دهی وقت سفارت تأثیر مثبت داشته باشد اما تأثیری در مدت زمان جواب دهی و پیگیری جواب ویزای انگلیس ندارد.

مدت زمان جواب دهی ویزای انگلیس از تهران، امارات، ترکیه و ارمنستان به طور معمول 3 هفته کاری زمان می برد. البته مدت اعلام شده در هر زمان با توجه با شرایط (شیوع ویروس کرونا، مسائل سیاسی و …) ممکن است بیشتر یا کمتر گردد.

جواب ویزای متقاضیانی که انگشت نگری را در تهران انجام داده اند به وسیله پست و افرادی که انگشت نگاری آنها به وسیله یکی از مقاصد امارات، ترکیه یا ارمنستان بوده است به وسیله ایمیل اعلام می گردد.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

همان طور که اشاره شد به طور معمول جواب ویزای انگلیس بعد از 3 هفته کاری به متقاضی اعلام می گردد؛ اما در صورتی که جواب ویزا بیش از این به طول بیانجامد چگونه می توان پیگیری جواب ویزای انگلیس را انجام داده و با سفارت ارتباط برقرار کرد؟

در جواب این سؤال باید بگوییم که متأسفانه هیچ راهی برای پیگیری این موضوع وجود ندارد. در صورتیکه پس از گذشت 3 هفته کاری جوابی از طرف سفارت انگلیس دریافت ننموده باشید تنها راه صبر کردن است. در چنین موقعیتی باید منتظر بمانید تا سفارت مدارک را آنالیز نموده و جواب نهایی را به وسیله ایمیل برای شما ارسال کند.

مدارک مورد احتیاج ویزای شینگن

ثبت نام ویزای انگلیس، پر کردن فرم و دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین و به وسیله وب سایت رسمی سفارت انجام می گردد؛ اما متقاضیان در روز انگشت نگاری باید مدارک اعلام شده از طرف سفارت را تکمیل نموده و همراه داشته باشند. دقت داشته باشید که تمام مدارک باید به زبان انگلیسی و با مهر مترجم ترجمه گردد.

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت ها
 • یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست ویزا به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام پذیر است.
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • اصل و یا کپی دعوت نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه اقتصادیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط برای سفر به انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت نماینده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه اقتصادی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز…)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای 3 ماه گذشته، سپرده های بانکی و …
 • برای مدیران و سهام داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره نامه)
 • ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و احتیاجی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

بیشتر بخوانید …

چه کسانی شرایط دریافت ویزای انگلیس را دارند؟

فرم آنلاین ویزای انگلیس چه اطلاعاتی را شامل می گردد؟

چه کسانی شرایط دریافت ویزای انگلیس را دارند؟

سوالات متداول درباره وقت سفارت انگلیس

قیمت ویزای انگلیس چقدر است؟

پیکاپ ویزای انگلیس

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1106

به "پیگیری جواب ویزای انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری جواب ویزای انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید