امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی میان پایه ها

به گزارش مجله نازلارا، مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی میان پایه که به مدت یک هفته و تا دوم تیر ماه تمدید شده بود، امروز به سرانجام می رسد؛ آن دسته از دانش آموزان که تا کنون و به هرعلتی پیروز به ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی خود نشده اند تا سرانجام امروز فرصت دارند به سامانه ثبت سفارش کتب درسی مراجعه نمایند.

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی میان پایه ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی در پایه های تحصیلی آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پیش حرفه ای استثنایی، دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و فراگیران پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استثنایی امروز، دوشنبه دوم تیرماه به انتها می رسد.

ثبت نام به وسیله ورود به سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com انجام می گردد.

طبق اعلام سازمان پژوهش، با توجه به شرایط پیش آمده و شرایط فعلی واحدهای آموزشی سعی شده تا از شیوه های منعطف برای ثبت سفارش کتاب های درسی استفاده گردد. در این راستا دانش آموزان می توانند به وسیله یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند؛ در شیوه فردی والدین دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره ای دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه، بسته آموزشی مورد احتیاج خود را سفارش دهند.

در شیوه گروهی مدیران مدارس به وسیله سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب های درسی سامانه مذکور مراجعه نموده و به صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام می نمایند.

در شیوه نامه ثبت سفارس کتاب های درسی آمده است که مدارس موظف هستند هرچه سریعتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب های درسی دانش آموزان اقدام و از ارجاع دانش آموز یا اولیای او به کافی نت ها پرهیز نمایند.

دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. قیمت کتاب های درسی در دوره ابتدایی برای پایه اول 24 هزار تومان و برای پایه ششم ابتدایی 34 هزار و 500 تومان است.

قیمت کتب در دوره متوسطه اول نیز از 49 هزار و 500 تومان تا 59 هزار و 500 تومان متغیر است. در دوره متوسطه دوم به دلیل تکثر رشته ها قیمت کتاب های درسی متفاوت است اما به عنوان مثال عمدتا در شاخه نظری قیمت ها از 52 هزار تا 71 هزار تومان معین شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 525

به "امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی میان پایه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی کتب درسی میان پایه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید