تور ارزان چین: انتشار تمبر مشترک ایران و چین به مفهوم تحکیم روابط دو کشور

به گزارش مجله نازلارا، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل شرکت ملی پست ایران، انتشار تمبر پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و چین را به مفهوم تحکیم روابط دو کشور دانست.

تور ارزان چین: انتشار تمبر مشترک ایران و چین به مفهوم تحکیم روابط دو کشور

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران؛ آیین رونمایی از تمبر پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران وچین با حضور معاون وزیر ارتباطات ایران؛ سفیر جمهوری خلق چین در ایران، روسای ایکوم و موزه ارتباطات کشور ونمایندگانی از کشور چین در موزه ملی ارتباطات برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه انتشار این تمبر حاکی از روابط دیپلماتیک خوب و ویژگی های فرهنگی میان دو کشور است، گفت: بی تردید رونمایی از تمبر مشترک ایران و چین، تحکیم روابط و توسعه فرهنگی را در برخواهد شد و حضور این تمبر ها در کشور های مختلف دنیا روابط نزدیک دو کشور را نمایان خواهد نمود.

معاون وزیر ارتباطات ایران با بیان اینکه تمبر مشترک ایران و چین منقوش به دو پل از میراث گذشته دو کشوراست اضافه نمود: این پل های تاریخی از دیرباز پل ارتباطی بین کشور ها بوده و مفهوم آن بر روی این تمبر، برقراری و تحکیم روابط دو کشور است.

سبحانی فر با اشاره به تفاهم نامه که پیش از این با پست چین منعقد شده بود، بیان نمود: انتشار تمبر مشترک یکی از بند های این تفاهم نامه بوده است که امروز شاهد این رویداد فرهنگی هستیم و این تمبر در چرخه مبادلات پستی کشور ها قرار خواهد گرفت.

وی اضافه نمود: یکی دیگر از بند های این تفاهم نامه احیای جاده ابریشم بوده است در مورد مبادلات پستی است که قطعا با توسعه روابط خوب دوکشور این اتفاق خواهد افتاد و از بستر مناسب پستی در روابط تجاری بیشتر استفاده خواهیم کرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست، تمبر را یکی از معتبرترین داشته های فرهنگی کشور ها برشمرد و اضافه نمود: برگزاری نمایشگاه های تمبر مشترک با کشورها، همیشه در انتقال تاریخ و فرهنگ نقش ویژه ای دارد.

معاون وزیر ارتباطات با بیان این که، تمبر در کنار ارزش های هنری و زیباشناختی به عنوان یک رسانه ارتباطی موثر محسوب می گردد، گفت: این رسانه با قابلیت پیغام رسانی گسترده و فراگیرش، نقش های گوناگونی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی، مالی و سیاسی و ... ایفا می کند.

سفیر چین در ایران نیز در این مراسم با بیان اینکه این رویداد فرهنگی باعث تقویت دوستی و مراودات کشور ها خواهد شد، از وزیر ارتباطات، مدیرعامل پست ایران و رئیس موزه ارتباطات کشور در راستای تمرکز بر روابط دو کشور قدردانی کرد.

چانگ هوآ؛ تمبر را نقطه عطفی در تاریخ روابط کشور ها خواند و مطرح نمود: برگزاری چنین رویدادهایی، نشان دهنده فرهنگ غنی و پربار کشورهاست.

رئیس موزه ارتباطات نیز با اشاره به تاریخچه غنی روابط پستی ایران و چین و قرار گرفتن دوکشور در جهت جاده ابریشم اضافه نمود: این امر نشان از روابط گسترده ای دارد که از دوران بسیار دور با کشور چین برقرار بوده است.

عمیدی در انتها گفت: امروز با انتشار این تمبر فصل جدیدی در روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین خواهیم داشت که امیدواریم این رویداد بتواند گامی مشترک برای تحکیم روابط فرهنگی و سیاسی دوکشور باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1362

به "تور ارزان چین: انتشار تمبر مشترک ایران و چین به مفهوم تحکیم روابط دو کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: انتشار تمبر مشترک ایران و چین به مفهوم تحکیم روابط دو کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید