اپل صاحب مودم های موبایلی اینتل شد

به گزارش مجله نازلارا، اپل با در اختیار داشتن فناوری مودم اینتل می تواند اجزای بیشتری را برای دستگاه های متصل خود در خانه ایجاد کند تا اینکه به خرید از فروشندگانی مانند کوالکام (Qualcomm) روی آورد.

اپل صاحب مودم های موبایلی اینتل شد

شرکت اپل کسب و کار ساخت مودم های مخصوص موبایل شرکت اینتل را خریداری کرد و احتمالا به زودی دیگر از تراشه های شرکت کوالکام در دستگاه های خود استفاده نخواهد کرد. شرکت اینتل فروش اکثریت تجارت مودم گوشی های هوشمند خود را به شرکت اپل به انجام رساند.

این معامله که در ماه ژوئیه اعلام شده بود، یک میلیارد دلار ارزش دارد، اگرچه اینتل ادعا می نماید که هنوز متحمل ضرر چند میلیارد دلاری است. اپل با در اختیار داشتن فناوری مودم اینتل می تواند اجزای بیشتری را برای دستگاه های متصل خود در خانه ایجاد کند تا اینکه به خرید از فروشندگانی مانند کوالکام (Qualcomm) روی آورد.

ضمن اینکه چندی است که روابط این دو شرکت نیز شکرآب است. این معامله فقط شامل تجارت مودم گوشی های هوشمند اینتل است و اینتل هنوز کسب و کار ساخت مودم های رایانه های شخصی، ابزار های اینترنت اشیا (IoT) و وسایل نقلیه خودران را در اختیار دارد.

اینتل ادعا می نماید که تاکتیک های ثبت اختراع ضد رقابتی کوالکام، این شرکت را به فروش تجارت مودم گوشی های هوشمند به اپل وادار نموده است. مدیران این شرکت در این مورد از کوالکام به دادگاه نیز شکایت نموده اند. یک قاضی نیز علیه کوالکام رای داد، اما کوالکام درخواست تجدیدنظر کرد و پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفته است.

با انجام این معامله، اپل صاحب تجهیزات کاملی می گردد و قدرت تامین فناوری مودم خود را در اختیار دارد و هنگام طراحی و ساخت بعضی از مهم ترین مؤلفه های گوشی های هوشمند خود، وابستگی کمتری به فروشندگان شخص ثالث خواهد داشت.

منبع: فرادید
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 92

به "اپل صاحب مودم های موبایلی اینتل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل صاحب مودم های موبایلی اینتل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید