بازپرداخت وام ودیعه 50 میلیونی اجاره مسکن شصت ماهه شد

به گزارش مجله نازلارا، جزئیات مصوبات سی وپنجم ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در مورد تسهیلات پرداخت یاری ودیعه اجاره مسکن اعلام شد.

بازپرداخت وام ودیعه 50 میلیونی اجاره مسکن شصت ماهه شد

جهت دریافت خدمات آلاچیق بتنی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بند 4 مصوبه سی و پنجم ستاد ملی کرونا تحت عنوان اصلاح بند 6 مصوبه جلسه 31 ستاد ملی در مورد تسهیلات پرداختی یاری ودیعه اجاره مسکن تصمیماتی در مورد نوع تسهیلات، نوع وثایق، به توضیح زیر است.

نوع تسهیلات به 2 روش ممکن است که بدین توضیح است: با نرخ 13 درصد و سررسید یک ساله به نحوی که یک دوازدهم معادل سود تسهیلات طی یک سال، ماهانه پرداخت و اصل بدهی در زمان اتمام قرارداد تسویه خواهد شد، در ضمن در انتها سال اول در صورت تفاهم با بانک عامل با متقاضی، مانده بدهی می تواند طی 36 قسط و با نرخ 13 درصد تقسیط گردد.

دومین روش در مورد نوع تسهیلات نیز بدین شیوه مصوب شد: با نرخ سود 12 درصد و تقسیط 36 ماهه (برای حداکثر تسهیلات تا 300 میلیون ریال) و برای تسهیلات بیش از 300 میلیون ریال با تقسیط 60 ماهه، به نحوی که متقاضی در هر قسط بخشی از اصل و سود تسهیلات را پرداخت کند، بدیهی است در صورت تمایل متقاضی مدت بازپرداخت تسهیلات می تواند کاهش یابد.

در تبصره نیز آمده است: چنانچه در سررسید اقساط، متقاضی نسبت به تسویه و یا معین تکلیف بدهی خود اقدام نکرد، نرخ سود تسهیلات (متعلق به مانده بدهی متقاضی به بانک عامل) با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به علاوه وجه التزام 6 درصد محاسبه و از متقاضی اخذ می گردد.

در مورد نوع وثایق نیز در این مصوبه آمده است: نوع وثایق شامل گواهی کسر از حقوق، گواهی کسر از مستمری خانوار های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، سهام عدالت، در تسهیلات 150 میلیون ریالی اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل. همچنین، در تسهیلات بیش از 150 میلیون ریال اخذ سفته یا چک فرد متقاضی به تشخیص بانک عامل به همراه یک ضامن، اخذ تسهیلات امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 569

به "بازپرداخت وام ودیعه 50 میلیونی اجاره مسکن شصت ماهه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازپرداخت وام ودیعه 50 میلیونی اجاره مسکن شصت ماهه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید