بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن تا انتها سال تمدید شد

به گزارش مجله نازلارا، طرح میثاق این بانک که با هدف کاهش مطالبات غیرجاری این بانک طراحی شده، حاوی امتیازهایی به نفع تسهیلات گیرندگان بانکی است که بابت دیرکرد پرداخت اقساط خود جریمه شده و بر میزان بدهی آنها به تناسب مدت دیرکرد، افزوده شده است.

بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن تا انتها سال تمدید شد

جهت دریافت خدمات آموزش ساخت آلاچیق فلزی ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

اجرای این طرح از ابتدای شهریور ماه شروع و به دلیل امتیازهایی که به نفع مشتریان تدارک دیده شده، با استقبال آنها روبرو شد. از این رو با تصمیم هیأت مدیره بانک مسکن مدت اجرای این طرح تا خاتمه امسال در تمام شعب سراسر کشور تمدید شده است.

در قالب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از انواع عقود مبادله ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و … و همچنین مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد (حسب مورد 6 تا 14 درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار می گیرد.

در این طرح همچنین 100 درصد جرایم سازنده هایی که در قالب قراردادهای مشارکت مدنی با بانک، تسهیلات ساخت دریافت نموده بودند، در صورت پرداخت یا مشخص تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخشودگی قرار خواهد گرفت.

بانک عامل بخش مسکن علاوه بر اینکه با اجرای طرح میثاق به دنبال تسریع در بازگشت معوقات به منظور بکارگیری دوباره منابع برای پرداخت تسهیلات جدید به متقاضیان است، در این طرح مساعدت هایی را برای مشتریان پیش بینی نموده است تا بتوانند در قبال پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تأخیر در پرداخت بدهی معاف شوند.

در ایام اجرای این طرح تغییر نام مدیون بدون احتیاج به واریز درصدی از بدهی برای مشتریانی که بدهی غیرجاری نداشته باشند یا آن را پرداخت نمایند، میسر است. به این ترتیب آن دسته از تسهیلات گیرندگان بانک مسکن که قصد فروش خانه توأم با تسهیلاتی که قبلاً اخذ نموده اند را داشته باشند، در مدت باقی مانده از بهمن و اسفند امسال می توانند بدون احتیاج به پرداخت بخشی از مانده بدهی، تسهیلات خود را به خریدار خانه انتقال دهند.

تسهیلات گیرندگان برای اطلاع از میزان بخشودگی جرایم به ازای پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خود در جریان اجرای طرح میثاق می توانند به شعب این بانک مراجعه نمایند. علاوه بر این، بانک مسکن به وسیله ارسال پیامک برای مشتریانی که بابت بازپرداخت انواع تسهیلات مسکن و یا ضمانت نامه های ضبط شده، بدهی غیر جاری دارند، از ابتدای اجرای این طرح تا کنون پیامک های اطلاع رسانی ارسال نموده و آنها را در جریان اجرای طرح میثاق قرار داده است تا در صورت تمایل از مزایای این طرح برخوردار شوند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 187

به "بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن تا انتها سال تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن تا انتها سال تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید