تعلیق جودو، جودوکاران نابینا و کم بینا را دچار مشکل کرد

به گزارش مجله نازلارا، سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان گفت: با تعلیق فدراسیون جودو و تعطیلی اردوهای تیم ملی، متاسفانه دو جودوکار نابینا و کم بینا اعزامی به توکیو به خاطر نداشتن حریف تمرینی با مسائل زیادی روبه رو شده اند.

تعلیق جودو، جودوکاران نابینا و کم بینا را دچار مشکل کرد

محمدرضا حاج یوسف زاده در گفت وگو با مجله نازلارا، درباره شرایط دو جودوکار نابینا و کم بینا اعزامی به بازیهای پارالمپیک توکیو اظهار کرد: وحید نوری در وزن منهای 90 کیلوگرم و محمدرضا خیرالله زاده در مثبت 100 کیلوگرم جودوکاران اعزامی به توکیو هستند که از 6 دی اردوی آماده سازی آن ها در کیش شروع می گردد و تا 26 دی ادامه خواهد داشت.

او یکی از مسائل جودوکاران نابینا و کم بینا را نداشتن حریف تمرینی عنوان نمود و گفت: متاسفانه از زمانی که فدراسیون جودو تعلیق شده و اردوی تیم ملی تشکیل نمی گردد جودوکاران نابینا و کم بینا نیز به دلیل نداشتن حریف تمرینی دچار مسائل زیادی شدند. البته کوشش می کنیم جودوکاران را از نظر آمادگی جسمانی در سطح خوبی نگه داریم، اما حفظ آمادگی جسمانی نیازمند به داشتن حریف تمرینی قوی است که متاسفانه این شرایط در حال حاضر فراهم نیست.

سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان و کم بینایان هم چنین از برپایی اردوی مشترک برون مرزی در ترکیه یا آذربایجان اطلاع داد و اضافه نمود: این اردوی مشترک اواخر بهمن در ترکیه یا آذربایجان برپا خواهد شد که کمیته ملی پارالمپیک نیز موافقت خود را در این زمینه اعلام نموده است.

حاج یوسف زاده در انتها از اعزام تیم ملی جودو به مسابقات گرند پری انگلیس در فروردین اطلاع داد و گفت: در حال حاضر خیرالله زاده رنکینگ اول دنیا و وحید نوری رنکینگ دوم دنیا هستند که برای حفظ رنکینگ و تایید کلاس بندی بین المللی خود باید در این مسابقه حضور پیدا نمایند تا برای شرکت در بازی های پارالمپیک توکیو با افت رنکینگ روبرو نشوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 138

به "تعلیق جودو، جودوکاران نابینا و کم بینا را دچار مشکل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعلیق جودو، جودوکاران نابینا و کم بینا را دچار مشکل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید