خبرنگاران هنوز از اوج کرونا در تهران عبور نکردیم

به گزارش مجله نازلارا، تهران- خبرنگاران- رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در پایتخت همچنان تعداد بیماران بستری بیش از تعداد ترخیصی است و این موضوع نشان می دهد که هنوز از اوج بیماری در تهران عبور نکردیم.

خبرنگاران هنوز از اوج کرونا در تهران عبور نکردیم

دکتر علی جعفریان امروز سه شنبه در گفت وگو با گروه دانشگاه و آموزش خبرنگاران گفت: مردم باید توصیه های پیشگیرانه را جدی بگیرند و آنها را انجام دهند تا از این اپیدمی عبور کنیم.

وی گفت: با عبور از اوج اپیدمی، تعداد بستری ها کاهش یافته و امکان ارائه سرویس مناسب به بیماران فراهم خواهد شد. زیرا ارائه خدمت مناسب به بیماران در صورتی مهیا می گردد که تعداد کسانی که احتیاج واقعی به بستری دارند کاهش پیدا کند و این کار با مشارکت جدی مردم فراهم می گردد.

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه موضوع کرونا بسیار جدی است، گفت: مردم شیوع کرونا را کاملا جدی بگیرند، ایران یکی از چهار کشور دارای بیشترین بیمار مبتلا به کرونا است.

جعفریان ادامه داد: هرچند مسئولان حوزه سلامت همه کوشش خود را برای مهار بیماری انجام می دهند، ولی مردم نیز باید با رعایت توصیه های پزشکان و مسئولان از جمله رعایت بهداشت فردی و جمعی، شرایط را برای عبور از این بحران فراهم نمایند.

وی با تاکید بر اینکه برای کنترل بیماری کرونا همه دستگاه ها به صورت فعال وارد میدان شوند، اضافه نمود: این اتحاد سبب می گردد، برای مهار شیوع ویروس پیروز شویم. البته وظیفه ای که بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، تشخیص افراد مبتلا و ارائه درمان است و موضوعات دیگر مانند سیاستگذاری را حاکمیت باید به دقت دنبال کند.

جعفریان خطرنشان کرد: با توجه به قابلیت سرایت بسیار بالای بیماری، در صورت جدی نگرفتن آن توسط مردم و به خصوص رعایت نکردن فاصله با دیگران و حضور در اماکن شلوغ یا تماس با افراد بیمار، موج بزرگی از بیماران احتیاجمند بستری و خدمات بیمارستانی، سیستم درمانی را مورد هدف قرار می دهد و آمار مرگ و میر ناشی از موارد شدید بیماری افزایش خواهد یافت.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز گفت: تا به امروز 16 هزار و 169 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، 988 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده و 5 هزار و 389 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 329

به "خبرنگاران هنوز از اوج کرونا در تهران عبور نکردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هنوز از اوج کرونا در تهران عبور نکردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید