دعوت کبک از 233 متقاضی اسکیلدورکر از طریق Arrima

به گزارش مجله نازلارا، استان کبک کانادا در شانزدهم دسامبر طی پذیرشی که از طریق Regular Skilled Worker Program برگزار کرد برای 233 متقاضی اسکیلدرورکر دعوتنامه صادر نموده است. دعوتنامه ها برای متقاضیانی صادر شده که در پورتال ثبت نام آنلاین موسوم به Arrima دارای پروفایل Expression of Interest (EOI) بوده اند.

دعوت کبک از 233 متقاضی اسکیلدورکر از طریق Arrima

در این پذیرش دو دسته متقاضی مهاجرت دعوت شدن. اولین دسته می بایست پیشنهاد کار معتبر می داشتند. دومین دسته افرادی بوده اند که در کبک به عنوان دیپلمات، مامور کنسولی، کننده سازمان ملل یا هر سازمان بین دولتی دیگر که در کبک کارهای خود را انجام می دهد ساکن بوده اند.

برای مهاجرت به کبک از طریق Regular Skilled Worker Program (RSWP) متقاضیان باید ابتدا پروفایل EOI خود را از طریق Arrima ثبت کنند. وزارت مهاجرت کبک یا Ministère de lImmigration, de la Francisation et de lIntégration (MIFI) بانک پروفایل ها را بررسی می کند و برای افرادی که بر اساس نیاز بازار کار کبک واجد معیارهای خاصی هستند دعوتنامه صادر می کند. گفتنی است استان کبک برنامه های مهاجرتی خود را بر اساس معیارها و فرایندهایی که متمایز از سایر برنامه های مهاجرتی کاناداست مدیریت می کند.

سیستم Arrima چیست؟

گفتنی است سال پیش بود که کبک از پورتال Arrima رونمایی کرد؛ این سیستم برای دریافت EOI از طریق برنامه Quebec Skilled Worker طراحی شده است و درخواست متقاضیان را مدیریت می کند. EOI درخواست نیست بلکه صرفا راهی است برای اینکه متقاضی تمایل خود را به وزارت مهاجرت کبک جهت دریافت گواهی انتخاب کبک اعلام کند. در سیستم تازه Arrima که مبتنی بر ابراز تمایل یا EOI است و جایگزین سیستم قبلی شده است، متقاضیان 18 سال به بالا که مایل به مهاجرت به کبک از طریقRSWP هستند پروفایل می سارند و بر اساس عواملی زیر امتیاز دریافت می کنند:

  • سن؛
  • تحصیلات؛
  • حوزه تخصص؛
  • سابقه کار؛
  • تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسه؛
  • پیشنهاد کار معتبر و تاییدشده؛
  • توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده برای سه ماه اول ورود به کبک؛
  • داشتن خانواده و دوست شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا و ساکن کبک باشند.

متقاضیانی که CSQ دریافت می کنند درخواست اقامت دائم خود را به وزارت مهاجرت فدرال ارائه می کنند و پس از آزمایش های پزشکی و عدم سوء پیشینه موثر اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند.

ظرف ماه های اخیر استان کبک کانادا و خود کانادا اعلام کرده اند که برای سال های پیش رو تعداد مهاجران بیشتری جذب خواهند کرد. کبک قصد دارد در سال 2021 تا سقف 47500 مهاجر تازه جذب کند. در ضمنً، کانادا نیز در پی ان است که طی سال تازه میلادی که چند روز دیگر آغاز خواهد شد از طریق مسیرهای مهاجرتی مختلف از بیش از 400 هزار مهاجر استقبال کند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1352

به "دعوت کبک از 233 متقاضی اسکیلدورکر از طریق Arrima" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت کبک از 233 متقاضی اسکیلدورکر از طریق Arrima"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید