رویترز: برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی جهش قیمت نفت در واکنش به تصمیم سازمان جهانی بهداشتآغاز به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز

به گزارش مجله نازلارا، آمریکا احتمالا تا چند روز آینده تحریم هایی که در ارتباط با نقض تحریم های ایران علیه واحد های شرکت کشتیرانی کاسکوی چین اعمال نموده بود را برطرف خواهد نمود.

رویترز: برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی جهش قیمت نفت در واکنش به تصمیم سازمان جهانی بهداشتآغاز به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه در شرکت نفتی بزرگ چینی به رویترز گفت: آن ها نشانه هایی دریافت نموده اند که کاسکو از لیست تحریم های آمریکا حذف شده است. صنعت انرژی چین منتظر اعلام رسمی این اقدام از سوی واشنگتن است.

یک منبع آگاه دیگر در لندن گفت: واشنگتن اشاره نموده که به زودی این تحریم ها را برطرف خواهد نمود.

با این حال وزارت خزانه داری و وزارت خارجه آمریکا در این باره اظهارنظر نکردند.

ژانگ ژنگ، مدیر روابط سرمایه گذاری در شرکت حمل و نقل انرژی کاسکو که شرکت مادر شرکت کاسکو شیپینگ تانکر دالیان است گفت که این شرکت هنوز از هیچ گونه تغییری در مورد شرایط تحریم ها آگاه نشده است و اگر تحولی روی دهد، اخبار ضروری را اعلام خواهد نمود.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در 25 سپتامبر واحد های دالیان شرکت کاسکو را با این ادعا که تحریم های ایران را نقض نموده اند، هدف تحریم قرار داد و باعث شد هزینه های حمل بار در سطح جهانی افزایش بی سابقه ای پیدا کند و بازار های کشتیرانی مختل شوند.

واحد های دالیان کاسکو تنها حدود 40 نفتکش دارند، اما اقدام واشنگتن باعث سردرگمی بازار در مورد گستردگی تحریم ها علیه ناوگان کشتی های شرکت کاسکو شد که به بیش از هزار کشتی می رسند.

وزارت خزانه داری دو بار معافیت صادر نموده تا به شرکت ها اجازه دهد قراردادهایشان با واحد های کاسکو را به انتها برسانند که آخرین معافیت در چهارم فوریه منقضی می گردد، اما بازار ها کشتیرانی هنوز از این تحریم ها رنج می برند.

به گفته آنوپ سینگ، مدیر تحقیقات نفتکش در شرکت برائمار، برطرف این تحریم ها باعث کاهش نرخ های جهانی حمل محموله های نفتی خواهد شد، زیرا بیش از 25 ابرنفتکش متعلق به کاسکوی دالیان در سه ماه گذشته از بازار خارج شده اند و غیبت آن ها در افزایش نرخ های حمل بار در سه ماهه چهارم و اوایل ژانویه موثر بوده است.

هنوز معلوم نیست هر گونه برطرف احتمالی این تحریم ها چه معنایی خواهد داشت و آیا چین یا کاسکو با درخواست دولت ترامپ برای توقف خرید نفت ایران موافقت نموده اند یا خیر.

آمار گمرک چین نشان داد این کشور در سال میلادی گذشته 14.77 میلیون تن معادل 295 هزار و 400 بشکه در روز نفت ایران را خریداری نموده که نصف واردات سال 2018 بوده است.

تنش ها میان واشنگتن و پکن با امضای فاز اول توافق تجاری تسهیل شده است. بنا بر اظهارات یک منبع آگاه و آشنا به مواضع دولت چین، یک مقام بلندپایه چینی موضوع شرکت کاسکو را در مذاکرات تجاری مطرح نموده بود.

بر اساس گزارش رویترز، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اوایل ژانویه به شبکه فاکس نیوز گفته بود وی با مقامات چینی برای مذاکره درباره خرید نفت ایران ملاقات نموده است. وی هفته گذشته گفت: انتظار دارد مذاکرات درباره فاز دوم توافق تجاری به زودی شروع گردد و هر دو کشور در این باره موافق هستند.

-

بیشتر بخوانید:

جهش قیمت نفت در واکنش به تصمیم سازمان جهانی بهداشت

شروع به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 135

به "رویترز: برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی جهش قیمت نفت در واکنش به تصمیم سازمان جهانی بهداشتآغاز به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: برطرف تحریم های آمریکا علیه شرکت کشتیرانی چینی جهش قیمت نفت در واکنش به تصمیم سازمان جهانی بهداشتآغاز به کار ائتلاف دریایی اروپایی در تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید