ساده ترین راه برای اینکه بعد از لاغر شدن دوباره چاق نشویم

به گزارش مجله نازلارا، معمولا یکی از دشوارترین بخش های هر رژیم لاغری، افزایش مجدد وزن پس از لاغر شدن است اما نتایج یک مطالعه نو نشان می دهد که افراد می توانند با موفقیت وزن خود را پس از افزایش ناشی از سرانجام رژیم لاغری کنترل نمایند.

ساده ترین راه برای اینکه بعد از لاغر شدن دوباره چاق نشویم

به گزارش خبرنگاران، مطالعات صورت گرفته روی 2500 عضو یک مرکز پایش وزن با عنوان Weight Watchers، منجر به ارائه راهکاری برای کنترل وزن در پی چاقی بعد از انتها رژیم شد.

طی این مطالعات، پژوهشگران استراتژی هایی که پیروز ترین مشتریان این مرکز برای جلوگیری از افزایش وزن پس از تکمیل یک برنامه طولانی مدت کاهش وزن استفاده می کردند، مورد آنالیز نهاده شد. همه این اعضا به طور میانه 26 کیلوگرم از وزن خود را طی یک برنامه بلند مدت از دست داده و این وزن را برای بیش از سه سال حفظ کردند.

این تیم با استفاده از پرسشنامه های گسترده، رفتارها، اهداف، پیروزیت ها و شکست های هر فرد را بین سال های 2019 و 2020 آنالیز کردند.

پروفسور سوزان فیلان، مدیر مرکز تحقیقات سلامت Cal Poly و استاد رشته حرکت شناسی و سلامت عمومی، در این رابطه می گوید: این دقیقاً سؤال بسیاری از مردم دنیا است و ما می خواهیم بدانیم افرادی که در طولانی مدت کاهش وزن را با پیروزیت حفظ نموده اند، چگونه این کار را انجام می دهند؟ ما چه چیزهایی می توانیم از آنها بیاموزیم تا به دیگران که رژیمی مشابه را پشت سر می گذارند یاری کنیم تا پیروز تر شوند؟

سؤالات نظرسنجی شامل این موارد بود: بیشترین وزنی که قبل از آغاز مجدد کوشش های کاهش وزن دوباره به دست آورده اید چقدر بوده است؟ وقتی سعی کردید دوباره این میزان وزن را کم کنید، استراتژی اصلی شما چه بود؟ برترین راه برای مقابله با کاهش وزن مجدد چیست؟

برای دستیابی به پاسخ این سوالات، پژوهشگران این افراد را به سه گروه تقسیم کردند. نزدیک به نیمی (48٪) کاهش وزن خود را حفظ نموده و شرایط پایدار داشتند. در حالی که 29 درصد افزایش و کاهش وزن را تجربه نموده و 23 درصد به تدریج وزن از دست داده خود را به دست آوردند.

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند: تقریباً 95 درصد از شرکت کنندگان زن بوده و میانگین سنی 60 سال داشتند.

نتایج این مطالعات نشان داد پیروز ترین راهبردهای کاهش وزن شامل ثبت کالری، معین هدف کالری؛ چک کردن وزن و تمرین ردیابی بود.

لازم به ذکر است این افراد علاوه بر کنترل رژیم غذایی و سبک زندگی خود، از مکانیسم های مقابله روان شناختی بیشتری مانند تقویت ذهنی، حل مسئله و بازسازی افکار منفی استفاده کردند.

محققان می گویند در حالی که عقب افتادن از برنامه در طول رژیم کاهش وزن، طبیعی است، اما فکر کردن به آن به روش صحیح باعث ایجاد تفاوت می گردد.

منبع: سیناپرس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آبان 1401 بروزرسانی: 13 آبان 1401 گردآورنده: nazlara.ir شناسه مطلب: 1597

به "ساده ترین راه برای اینکه بعد از لاغر شدن دوباره چاق نشویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساده ترین راه برای اینکه بعد از لاغر شدن دوباره چاق نشویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید